Monako, New Jersey a Kanada během tří týdnů? Možnost to je.

Letošní sezona se blíží do finiše, na řadě je tedy sestavit kalendář pro sezonu příští. Ten by však týmům mohl přinést nemalé logistické potíže. 22 závodů a výzvu v podání Monaka, New Jersey a Kanady během tří týdnů.
Monako, New Jersey a Kanada během tří týdnů? Možnost to je.

Před několika dny jsme vás informovali o nadějích, které si okruh v New Jersey stále ještě dělá na své zařazení do kalendáře formule 1 pro příští sezonu. V provizorním návrhu kalendáře, který omylem unikl na veřejnost během víkendu v italské Monze, totiž  americký okruh chyběl. Organizátoři tohoto podniku však dělají, co mohou, a to jak při dostavování okruhu, tak při shánění všech potřebných povolení a finančních zdrojů, a pevně věří, že budou příští týden zařazeni do oficiálně schválené verze kalendáře.

Vzhledem k tomu, že okruh konečně zaplatil poplatek národní federaci USA, souhlasil Bernie Ecclestone s tím, že zatím ponechá New Jersey dveře do formule 1 otevřené v podobě neděle 1. června, která byla v uniklé verzi kalendáře označena jako závodní, aniž by u ní byl uveden jakýkoliv konkrétní podnik.

V případě, že by byl New Jersey opravdu tento termín přidělen, by ovšem došlo ke značnému zkomplikování logistické situace pro týmy. Ty by totiž musely zvládnout nápor tří závodů (Monako, New Jersey a Kanada) během tří týdnů.  Závody od sebe navíc nemohou být nijak odděleny, protože FIA rozhodla, že 15. června, kdy se koná závod 24 hodin Le Mans, se velká cena formule 1 konat nemůže.

Návrh kalendáře navíc obsahuje dvaadvacet závodů, ačkoliv se týmy královny motorsportu shodly, že únosných je pro ně dvacet podniků za sezonu.

FIA WMSC má naplánované setkání koncem příštího týdne v Chorvatsku, kde by mělo dojít ke schválení a posledním úpravám provizorní verze kalendáře pro sezonu 2014.

 

Provizorní verze kalendáře pro rok 2014:

Datum Závod
16.3. Austrálie (Melbourne)
23.3. Malajsie (Sepang)
6.4. Korea (Korean International Circuit) *
13.4. Čína (Sepang)
27.4. Bahrajn (Shakhir)
11.5. Španělsko (Barcelona)
25.5. Monako (Monaco)
1.6. bude potvrzeno později
8.6. Kanada (Montreal)
22.6. Rakousko (Spielberg)
6.7. Velká Británie (Silverstone)
20.7. Německo (Hockenheim)
27.7. Maďarsko (Budapest)
24.8.  Belgie (Spa)
7.9. Itálie (Monza)
21.9. Singapur (Marina Bay)
5.10. Japonsko (Suzuka)
19.10. Rusko (Sochi)
26.10. Abú Zabí (Yas Marina)
9.11. Mexiko (Mexico City)*
16.11. USA (Austin)
30.11. Brazílie (Interlagos)

provizorní

Další článek: Rozhovor s režisérem filmu Rivalové Ronem Howardem

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.