Monako nám bude sedět, věří u Lotusu

Lotus by ve Velké ceně Monaka rád navázal na úspěch ze závodu ve Španělsku, kde Romain Grosjean vybojoval pro tým první letošní body.
Monako nám bude sedět, věří u Lotusu

Francouz na Katalánském okruhu dojel do cíle na osmé pozici. Podle technického ředitele Nicka Chestera však mohl být výsledek a bodový přínos ještě větší nebýt problému se senzorem na pohonné jednotce Renault, který Grosjeanův vůz postihl.

„Vždy jsme říkali, že v Barceloně budeme znovu bojovat blízko čela startovního pole, je ale jednodušší to říct než dokázat! Romain by byl v závodě ještě rychlejší, kdyby neměl problémy se senzorem na pohonné jednotce,” řekl Chester.

Lotus má jasný cíl, chce porazit Ferrari

Lotus má jasný cíl, chce porazit Ferrari

I přesto se Francouzovi podařilo v závodě dojet před oběma piloty Force India a McLarenu a pořádně potrápit jezdce Ferrari. V ulicích Monte Carla se přitom podle Chestera jejich vozu E22 bude dařit ještě lépe. „Monako je trochu zvláštní místo, takové ojedinělé. Je proto vždy těžké odhadovat, jak dobrý tam váš vůz bude.”

Pomoci by týmu z Enstone měly také vylepšení připravená speciálně pro monackou trať.

„Přivezeme rovněž některé specifické díly, které by nám měly poskytnout více přítlaku na této trati, která vyžaduje nejvyšší přítlak v sezóně. Další nové díly pak pomohou vyladit vůz na tento hrbolatý a velmi pomalý okruh. Od Totalu máme zároveň nové palivo, které by mělo ještě zlepšit náš výkon a ovladatelnost vozu.”

Další článek: Massa míří na bývalého chlebodárce, s Williamsem chce porazit Ferrari

20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace Verstappen (1:29.990)
Neděle 20. června 2021
Závod Verstappen