Monako již pro Mercedes není noční můrou

Náročná trať v ulicích Monackého knížectví v nedávné minulosti nepatřila k nejoblíbenějším okruhům Mercedesu. To by se však mohlo brzy změnit.
Monako již pro Mercedes není noční můrou

Valtteri Bottas (3./2.)

Finskému pilotovi v minulosti přišlo, že je jízda v Monaku takřka nemožná. To se však letos změnilo a projevilo se zejména ve výsledcích druhého tréninku.

„Máme za sebou úspěšný den. Zažil jsem tu roky, kdy mi řízení v Monaku přišlo jako nemožné. Dnes už se tu jezdit dalo a řízení jsem si užíval. Teď jen zbývá doladit nastavení. Myslím, že jsme do víkendu vstoupili dobře. Jsme ale v Monaku, stát se může cokoliv.

Auto tu letos skutečně vypadá mnohem lépe. Bariéry jsou tu blízko, bylo to hodně těsné. Je potřeba nalézt hranice, ale naštěstí jsme se vyhnuli poškození a bavili se,“ pochvaloval si Bottas.

Lewis Hamilton (1./1.)

Lídr šampionátu si nemůže vynachválit svůj vůz. A má důvod, trať v Monaku mu letos obzvlášť sedí a je žhavým kandidátem na vítězství.

„Každý závodník sní o tom, že přijede do Monaka s formulí, se kterou si může pohrát a jet s ní na hraně. Jsem na tým opravdu hrdý a naším cílem je pozitivní výsledek. V průběhu obou tréninků jsme vyzkoušeli různé věci, celkově jsem byl s nastavením spokojen.

Každý rok tu jedeme o něco rychleji. Když jedete blízko bariérám, je to hodně znát. V nájezdu do dvanácté zatáčky jedete velmi rychle a před sebou máte zeď. Jízda do kopce ke Casinu je podobná. Je to neuvěřitelně napínavé a musíte být stoprocentně soustředění,“ řekl Hamilton.

Foto: Getty Images / Michael Regan

Další článek: Mercedes je v Monaku nedostižný, obává se Verstappen

24. června | Toto Wolff navrhuje zrušit šikanu na rovince Mistral na okruhu Paula Ricarda. Okruhy s dlouhými rovinkami (Montreal, Baku) prý nabízí lepší show.
23. června | Steiner označil víkend ve Francii za nejhorší v historii týmu.
23. června | Norrise a Ricciarda doplní u stewardů Raikkonen.
23. června | Ricciardo vyšetřován za souboj s Norrisem v posledním kole

GP Rakouska 2019

Pátek 28. června 2019
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 29. června 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 30. června 2019
Závod 15.10