Monako již pro Mercedes není noční můrou

Náročná trať v ulicích Monackého knížectví v nedávné minulosti nepatřila k nejoblíbenějším okruhům Mercedesu. To by se však mohlo brzy změnit.
Monako již pro Mercedes není noční můrou

Valtteri Bottas (3./2.)

Finskému pilotovi v minulosti přišlo, že je jízda v Monaku takřka nemožná. To se však letos změnilo a projevilo se zejména ve výsledcích druhého tréninku.

„Máme za sebou úspěšný den. Zažil jsem tu roky, kdy mi řízení v Monaku přišlo jako nemožné. Dnes už se tu jezdit dalo a řízení jsem si užíval. Teď jen zbývá doladit nastavení. Myslím, že jsme do víkendu vstoupili dobře. Jsme ale v Monaku, stát se může cokoliv.

Auto tu letos skutečně vypadá mnohem lépe. Bariéry jsou tu blízko, bylo to hodně těsné. Je potřeba nalézt hranice, ale naštěstí jsme se vyhnuli poškození a bavili se,“ pochvaloval si Bottas.

Lewis Hamilton (1./1.)

Lídr šampionátu si nemůže vynachválit svůj vůz. A má důvod, trať v Monaku mu letos obzvlášť sedí a je žhavým kandidátem na vítězství.

„Každý závodník sní o tom, že přijede do Monaka s formulí, se kterou si může pohrát a jet s ní na hraně. Jsem na tým opravdu hrdý a naším cílem je pozitivní výsledek. V průběhu obou tréninků jsme vyzkoušeli různé věci, celkově jsem byl s nastavením spokojen.

Každý rok tu jedeme o něco rychleji. Když jedete blízko bariérám, je to hodně znát. V nájezdu do dvanácté zatáčky jedete velmi rychle a před sebou máte zeď. Jízda do kopce ke Casinu je podobná. Je to neuvěřitelně napínavé a musíte být stoprocentně soustředění,“ řekl Hamilton.

Foto: Getty Images / Michael Regan

Další článek: Mercedes je v Monaku nedostižný, obává se Verstappen

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
18:25 | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.