Moje rychlost je lepší, než se zdá, myslí si Kubica

Robert Kubica věří, že jeho rychlost v prvních čtyřech závodech letošní sezóny formule 1 byla „mnohem lepší, než se zdá“. Samotný tým Williams pak zažívá velmi náročné období z pohledu výkonnosti vozu.
Moje rychlost je lepší, než se zdá, myslí si Kubica

Kubica se od letošní sezóny po osmi letech vrátil do formule 1. Letošní model Williamsu FW42 však výkonnostně nestačí na své soupeře a jezdci britské stáje Kubica a George Russell pravidelně obsazují poslední příčky.

Polský pilot přesto vidí v prvních čtyřech letošních závodech i pozitiva, ačkoliv převažovaly spíše problémy s vozem.

„Není snadné vypíchnout některé aspekty, které byly velmi, velmi pozitivní, myslím si ale, že existuje spousta věcí, které jsou celkem pozitivní. Některé z nich jsou zřejmě skryté kvůli celkové výkonnosti. Rozhodně je potřeba zlepšit ještě spoustu věcí,“ říká Kubica.

„Moje jízda a rychlost je mnohem lepší, než se zdá. Bohužel jsme ale v této pozici. Jak jsem řekl, už by to bylo dobré, kdybychom neměli další problémy, které nám ubírají na sebedůvěře a ztěžují řízení ještě více. Potýkáme se s rychlostí, navíc však máme také problémy s některými dalšími věcmi, které musíme vyřešit,“ přiznává.

Z úvodních závodů se zdá, že větší problémy s vozem má právě Kubica. I proto v rámci testů po Velké ceně Bahrajnu usedl polský pilot do Russellova šasi.

Tým měl v plánu dát Kubicovi pro nadcházející Velkou cenu Španělska nové šasi, to však nakonec dostal Russell pro zbytek víkendu v ázerbájdžánském Baku poté, co svůj vůz poškodil v prvním tréninku přejezdem přes uvolněný poklop jednoho z kanálů.

„Musíme vyřešit tyto problémy, do teď se nám to nepodařilo. Musíme to pochopit. V Číně jsem byl překvapivě spokojený. V Bahrajnu byl naopak spokojený George a já ne. V pátek (v Baku) jsem měl občas větší problémy, jindy zase menší, nikdy jsem však nebyl na 100 % v situaci, kdy bych mohl jet a přemýšlet jen nad jízdou,“ dodává Kubica.

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Diskuze (25) Další článek: Netradiční pohled na závod i zničené ferrari. GP Ázerbájdžánu objektivem Jiřího Křenka
9:48 | V Praze až do neděle probíhá tradiční akce Legendy. Vidět můžete i vozy F1 nebo si vyzkoušet výměnu pneumatik. odkaz
18. května | Fast Friday: Alonso 24. a 77 kol. Nejrychlejší Conor Daly
17. května | V sobotu a v neděli jsou na Eurosportu 2 závody WTCR ze Zandvoortu, tak se můžete podívat na další (staronovou) destinace F1...
17. května | Racing Point popírá, že je Montoya novým mentálním koučem Lance Strolla. Kolumbijský jezdec navštívil GP Španělska.

GP Monaka 2019

Čtvrtek 23. května 2019
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 25. května 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 26. května 2019
Závod 15.10