Mohlo to být ještě lepší, říká pátý Räikkönen

Alfa Romeo mohla podle Kimiho Räikkönena v kvalifikaci na Velkou cenu Německa obsadit místo ve druhé řadě. Mistr světa z roku 2007 i tak dosáhl pátou pozicí svého nejlepšího kvalifikačního umístění v letošní sezóně formule 1.
Mohlo to být ještě lepší, říká pátý Räikkönen

Výrazně mu k pátému místu pomohly technické problémy obou vozů Ferrari, přesto ukázal nejstarší pilot ve startovním poli své kvality. V Q1 i Q2 byl mezi nejrychlejšími šesti piloty a ve třetí části skončil pátý jen o šestnáct tisícin za Pierrem Gaslym z Red Bullu.

„Z kvalifikování se na páté místo mám radost. Vůz byl dnes velmi dobrý a myslím, že v Q3 jsme mohli být ještě rychlejší. Možná i čtvrtá pozice byla na dosah, ale to je závodění. Trochu jsme vydělali na neštěstí ostatních, nakonec ale, když na to přišlo, jsme i tak museli poskládat kola, a to jsme udělali,“ řekl Räikkönen.

„Je to jen kvalifikace. Závod je zítra. Je velmi těžké něco vyčíst z naší závodní rychlosti ze včera, protože podmínky se hodně změnily a zítra by mohly být znovu jiné. Uvidíme, zda bude pršet. Bude těžké závodit proti velkým týmům. Dnešní výsledek zkrátka bereme tak, jak je. Zítra do toho dáme vše a uvidíme, kde skončíme.“

Pouhá setina sekundy zabránila v postupu mezi deset nejrychlejších druhému jezdci Alfy Romeo Antoniu Giovinazzimu, který do závodu odstartuje z jedenácté pozice.

Foto: Getty Images / Dan Mullan

Další článek: I Verstappena postihl v kvalifikaci problém, s red bullem se ale dostal do první řady

15:58 | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.
22. února | Niki Lauda by dnes oslavil 71. narozeniny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00