Mohli jsme odjet sto kol, ale měli jsme jinou práci, říká Räikkönen

Kimi Räikkönen se ve čtvrtek v Bahrajnu nevěnoval závodní simulaci, tu si nechá až na svůj poslední den testů v sobotu.
Mohli jsme odjet sto kol, ale měli jsme jinou práci, říká Räikkönen

Ferrari na část dne odstavily technické problémy, ale podle Räikkönena se nejednalo o nic vážného.

"Jsem si jistý, že kdybychom dnes chtěli odjet 100 kol, mohli jsme to udělat," řekl. "Museli jsme dělat jiné věci a zkoušet jiné věci, abychom zjistili, jakým směrem se vydat se změnami, a abychom se učili, protože během závodních víkendů není moc času věci měnit. Alespoň mám představu, kterým směrem jít. Nemám moc velké obavy."

Za celé testy si tak Räikkönen ještě nevyzkoušel závodní simulaci. Zbývá mu poslední pokus v sobotu. V pátek a v neděli totiž bude jezdit Alonso.

"Určitě se pokusíme o závodní vzdálenost," potvrdil. "Ještě jsem se o ni nepokusil. Myslím, že Fernando ji odjel, takže to snad zvládneme a uvidíme, jak na tom jsme."

"Jinak jsou to běžné věci, zkoušíme věci, učíme se a snad budeme připraveni na první závod roku."

Další článek: Rosberg: S připraveností na závod jsme na hraně, také máme problémy

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna