Mohli jsme mít oba jezdce na pódiu, říká Arrivabene

Nehoda v první zatáčce připravila Ferrari o dobrý výsledek. Vettel nakonec dojel šestý a Räikkönen devátý. Ferrari tak je už čtyři závody bez stupňů vítězů.

Díky druhému místu Daniela Ricciarda navýšil Red Bull náskok na Ferrari v šampionátu o dalších 8 bodů.

Po kolizi v první zatáčce nakonec alespoň oba jezdci dojeli na bodech. Räikkönenovi pomohla nehoda Magnussena a safety car, díky němuž se mohl dostat do stejného kola jako lídr závodu. Po kolizi totiž jedno kolo ztratil v boxech.

Maurizio Arrivabene byl po závodě samozřejmě zklamaný. „Je to velká škoda. Asi bychom měli rychlost pro dokončení Grand Prix s oběma vozy na stupních vítězů. Bohužel nehoda v první zatáčce zničila náš závod.“

Reakce jezdců Ferrari po závodě

Šéf Scuderie ze ze Spa odváží alespoň pozitivum v tom, že vůz Ferrari byl rychlý. „Je to dobré znamení pro naší domácí velkou cenu v Monze.“

Naděje fanoušků Ferrari se nyní budou ubírat k začátku víkendu. Ferrari by mělo přivést vylepšenou pohonnou jednotku. Italská verze Motorsport.com ale cituje Arrivabeneho, který říká, že Scuderia zatím neví, zda v Monze využije některé ze zbývajících žetonů.

Další článek: Výsledky tipovací soutěže po GP Belgie 2016

10:02 | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.