Mohli jsme být na pódiu, zní z Haasu. Grosjena prý potkal problém s MGU-K

Haasy startovaly v první desítce, ale po chaotickém závodě odjely z Brazílie s prázdnou. Magnussen dojel 11., Grosjean 13.
Mohli jsme být na pódiu, zní z Haasu. Grosjena prý potkal problém s MGU-K

Před prvním restartem byl Grosjean na sedmém místě před Carlosem Sainzem, který nakonec skončil třetí. V cíli závodu byl ale jezdec Haasu až třináctý.

Podle Güenthera Steinera měl Grosjean neobvyklý problém s MGU-K. Najednou ztratil veškerý výkon z MGU-K a následně se to zase samo spravilo.

„Nikdo neví, co to bylo,“ cituje Steinera Motorsport.com. „Stále to nevíme, protože poté to zase fungovalo.“

V únoru do Prahy dorazí Romain Grosjean a Giacomo Agostini. Haas tady zřejmě představí nový vůz

V únoru do Prahy dorazí Romain Grosjean a Giacomo Agostini. Haas tady zřejmě představí nový vůz

Sám Grosjean ale vidí také další faktory, které hrály roli. „Upřímně řečeno, byl to jeden z mých nejlepších závodů. V každém kole jsem byl na limitu. Když ale vyjel safety car, věděl jsem, že je po nás. Teploty pneumatik spadly, ztratil jsem 40 °C na přední pravé pneumatice a věděl jsem, že restart bude těžký.“

Po restartu pak došlo k souboji se Sainzem (můžete ho vidět na videu).

„Se Sainzem jsem nebyl moc spokojený. Vytlačil mě ven ve druhé zatáčce. Ale i tak za mnou byli na měkkých pneumatikách a předjížděli mě.“

Podle Grosjeana je to typická smůla, která Haas celý rok provází. „Když už bojujeme o body, daří se nám, tak máme prostě smůlu.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Podle Hornera mohl Albon odjet z Brazílie se vztyčenou hlavou

18:08 | Grosjeanova jízda v Mercedesu se komplikuje. Demonstrační jízda o tomto víkendu byla dříve zrušena kvůli posunu GP Francie a časové kolizi se závodem IndyCar. Nyní byl odložen "na později v létě" i test a to kvůli cestovním omezením v souvislosti s koronavirem.
12:45 | Za tým United Autosport, který spoluvlastní Zak Brown, pojede v Le Mans v LMP2 Manuel Maldonado.... není to shoda jmen, jde o bratrance Pastora Maldonada.
9:23 | Video Red Bull jako reklama pro ČR a SR. Video vidělo jen na YT Red Bullu zatím 515 tisíc lidí. Masivně je propagováno také na socnetech. Namátkou: FB (10,2 milionu fanoušků), Instagram týmu (5,9 milionů), Instagram značky (14,3 milionu).
9:14 | Formule 3: Jezdec týmu Campos László Tóth měl pozitivní test na koronavirus. Zůstává v izolaci a nezúčastní se víkendu ve Francii.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00