Mohla by se jet Velká cena Číny v jiném termínu? Řešení existuje

Čínu zasáhla epidemie koronovariu. Cestování je omezeno, mnoho aerolinek zrušilo lety do Číny. Koronavir ovlivňuje také sportovní akce.
Mohla by se jet Velká cena Číny v jiném termínu? Řešení existuje | Foto: Getty Images / Clive Mason

Některé sportovní akce v Číně už byly zrušeny – mezi nimi například Halové mistrovství světa v atletice nebo závod formule E ve městě San-ja na ostrově Chaj-nan.

Formule E má oproti formuli 1 dvě výhody: jedná se o menší cirkus z hlediska počtu osob a materiálu a také má větší flexibilitu, pokud jde o náhradní termín. Elektrické formule by se do Číny do konce sezóny mohly ještě teoreticky podívat.

V případě formule 1 je situace složitější, ale řešení možná existuje. Podle SpeedWeek jednají Číňané o prohození termínu s Ruskem. 

Aktuálně je Velká cena Číny naplánována na 19. dubna. Místo Šanghaje by se mohlo jet v Soči a Velká cena Číny by se pak odjela místo Ruska 27. září mezi Singapurem a Japonskem. 

Ruská automobilová federace však zatím oficiální žádost na změnu termínu neobdržela a je otázkou, zda by se stihl závod připravit – nejde jen o samotný okruh, ale také o fanoušky, kteří by si museli zarezervovat letenky, ubytování apod.

F1 a FIA zatím situaci v Číně monitorují. S ohledem na logistiku je pravděpodobné, že se o osudu letošní grand prix v Šanghaji rozhodne v nejbližší době. 

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Indy 500 bez Alonsa? Honda vetovala Španělovu účast

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.