Mohla by se jet Velká cena Číny v jiném termínu? Řešení existuje

Čínu zasáhla epidemie koronovariu. Cestování je omezeno, mnoho aerolinek zrušilo lety do Číny. Koronavir ovlivňuje také sportovní akce.
Foto: Getty Images / Clive Mason
Mohla by se jet Velká cena Číny v jiném termínu? Řešení existuje | Foto: Getty Images / Clive Mason

Některé sportovní akce v Číně už byly zrušeny – mezi nimi například Halové mistrovství světa v atletice nebo závod formule E ve městě San-ja na ostrově Chaj-nan.

Formule E má oproti formuli 1 dvě výhody: jedná se o menší cirkus z hlediska počtu osob a materiálu a také má větší flexibilitu, pokud jde o náhradní termín. Elektrické formule by se do Číny do konce sezóny mohly ještě teoreticky podívat.

V případě formule 1 je situace složitější, ale řešení možná existuje. Podle SpeedWeek jednají Číňané o prohození termínu s Ruskem. 

Aktuálně je Velká cena Číny naplánována na 19. dubna. Místo Šanghaje by se mohlo jet v Soči a Velká cena Číny by se pak odjela místo Ruska 27. září mezi Singapurem a Japonskem. 

Ruská automobilová federace však zatím oficiální žádost na změnu termínu neobdržela a je otázkou, zda by se stihl závod připravit – nejde jen o samotný okruh, ale také o fanoušky, kteří by si museli zarezervovat letenky, ubytování apod.

F1 a FIA zatím situaci v Číně monitorují. S ohledem na logistiku je pravděpodobné, že se o osudu letošní grand prix v Šanghaji rozhodne v nejbližší době. 

Foto: Getty Images / Clive Mason

Váš názor Další článek: Indy 500 bez Alonsa? Honda vetovala Španělovu účast
15:41 | V únoru proběhne ve Švédsku Závod šampionů. Tým Finska budou tvořit Valtteri Bottas a Mika Häkkinen.
15:17 | Na zadních křídlech, helmách a overalech jezdců Red Bullu a AlphaTauri se tento víkend objeví logo značky Acura. Je to obchodní značka, kterou používá Honda v USA.
23:58 | Podle webu RACER bude Nico Hülkenberg v pondělí na okruhu Barber testovat vůz McLarenu pro IndyCar.
18. října | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00