Mohl jsem dál závodit pro Caterham, tvrdí Van der Garde

Giedo van der Garde se rozhodl pro přestup k Sauberu, protože u něj vidí větší šanci na růst než u Caterhamu, pro který závodil loni.
Mohl jsem dál závodit pro Caterham, tvrdí Van der Garde

Van der Garde má štědrého sponzora, takže možná trochu překvapilo, že místo závodění pro Caterham bude letos jen třetím jezdcem Sauberu.

"Někdy musíte udělat krok stranou, než můžete udělat dva kroky vpřed," vysvětloval svůj postup pro GPUpdate. "Mohl jsem podepsat novou smlouvu s Caterhamem, ale neudělal jsem to, protože tohle je pro mě lepší šance."

"Je to krok stranou, ale moje budoucnost vypadá mnohem světleji u Sauberu. Je to tým, který vždy bojuje o body a vždy postaví na rošt slušné auto."

Van der Garde už to naznačil dřív a teď to řekl jasně, švýcarská stáj by mu měla dát závodní sedačku za rok. Ale neprozradil, zda to má smluvně pojištěné.

"Nebude snadné sledovat ostatní kluky závodit, ale plán je vrátit se s pomstou v roce 2015 jako závodní jezdec Sauberu," uzavřel.

Další článek: McLaren: Hlavního sponzora nemáme, ale rozpočet bude nejvyšší v historii

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.