Mohl jsem být třetí, lituje incidentu v boxech Grosjean

Francouz těsně nestihl vyjet před kolegou Maldonadem a musel zvolnit v zahřívacím kole.
Mohl jsem být třetí, lituje incidentu v boxech Grosjean

Romain Grosjean se domnívá, že mohl být na startovním roštu na Velkou cenu Kanady na třetí pozici, nebýt bizarního incidentu s týmovým kolegou Pastorem Maldonadem.

Piloti Lotusu do závěru rozhodující části kvalifikace vyrazili ve stejný moment, v boxové uličce jeli vedle sebe. Grosjean se nakonec zařadil za Maldonada, v zahřívacím kole pak musel zvolnit, aby si udělal dost prostoru pro své kolo.

„Došlo zkrátka k malému nedorozumění s načasováním vyjezí z garáže, ale nic zásadního,“ řekl po kvalifikaci Grosjean. „S perfektní přípravou, perfektním slipstreamem můžeme snadno získat desetinu na zadní rovince a já jsem zřejmě mohl být třetí.“

„Kdyby ale všechno bývalo bylo perfektní, třetí místo by bylo možné. Páté a šesté místo je ale velice dobrý výsledek.“

Grosjean je i přesto přesvědčen, že bude v závodě schopen trápit Valtteriho Bottase z Williamsu a ohrozit jeho čtvrtou pozici.

„Ze včerejška jsem měl dobrý pocit,“ řekl k pátečním dlouhým jízdám. „Jednu jsme odjeli ráno a auto se chovalo skvěle. Bylo lepší než Williams a snad bude lepší i v závodě.“

Pastor Maldonado byl z rychlosti Lotusu nadšený. Potvrdil, že letošnímu vozu zřejmě vyhovuje konfigurace kanadského okruhu.

„To nebylo špatné!“ radoval se Venezuelan. „Po včerejších trénincích jsme nějaký takový výsledek čekali. Výkonnost auta se tady zdá být mírně lepší než na jiných tratích. Může to být charakterem našeho vozu ve vztahu k této trati s pomalými zatáčkami a velice dlouhými, rychlými rovinkami.“

„Pro tým je pozitivní mít obě auta ve třetí řadě. Je to dlouhý závod, máme dobrou rychlost, ale ostatní jsou také konkurenceschopní. Obvykle míváme lepší rychlost v závodech než v kvalifikacích, což je povzbudivé.“

„Pojedeme si svůj závod, budeme jako vždycky tvrdě tlačit a snad získáme dobrý výsledek.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Bottas: Jsme možná nejblíže stupňům vítězů, co jsme letos byli

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.