Mohl by Räikkönen přejít k Sauberu? Vasseur to nepopřel

Jezdecká sestava Sauberu by se mohla v příštím roce změnit. Charles Leclerc by mohl odejít do Ferrari a do Sauberu by pravděpodobně přišel Antonio Giovinazzi. Nebo dokonce nějaké větší jméno?
Mohl by Räikkönen přejít k Sauberu? Vasseur to nepopřel

Antonio Giovinazzi vloni odjel za Sauber dva závody. Zaskočil tehdy za zraněného Pascala Wehrleina. Nyní se do vozu vrátil alespoň pro páteční trénink. 

Frédéric Vasseur naznačil, že to nebylo naposledy a že Ital je na seznamu potenciálních kandidátů na sedačku.

„Je fajn, že se Antonio chce zapojit,“ řekl Vasseur, kterého cituje RaceFans. „Můžeme být hrdí.“

Villeneuve by Leclerca příští rok do Ferrari ještě neposílal

Villeneuve by Leclerca příští rok do Ferrari ještě neposílal

„Určitě bude na seznamu. Absolvuje několik prvních pátečních tréninků, což je pravděpodobně nejlepší způsob, jak toho člověka poznat a vzájemně si porozumět. Vloni jsme to takto udělali s Charlesem a myslím, že to byl dobrý první krok ke spolupráci.“ 

Leclerc a Giovinazzi jsou jezdci Ferrari, které je dodavatelem pohonných jednotek. Vazby má Ferrari samozřejmě i na hlavního sponzora týmu Alfu Romeo.

„Probereme to s Ferrari. Není to nutnost, ale budeme o tom společně diskutovat,“ řekl Vasseur k jezdecké sestavě pro příští rok. 

Jak šel čas s Kimim Räikkönenem

Jak šel čas s Kimim Räikkönenem

Se Sauberem je ale spojován také Kimi Räikkönen. Návrat Fina do týmu, se kterým v roce 2001 ve formuli 1 začal, vypadá na první pohled jako největší nesmysl za poslední dobu, ale až tak nereálné to být nemusí.

Nesmíme zapomenout, že Alfa Romeo je velmi oblíbeným dítětem Sergia Marchionneho. Pokud by Räikkönena Alfa Romeo zaplatila, mohlo by to být velmi dobrý marketingový tah (i když Räikkönen marketingové povinnosti nemá dvakrát rád). Je ale otázkou, zda by se Räikkönenovi chtělo zrovna do Sauberu.

„Je to velmi dobrý pocit, když máte dojem, že jsme atraktivní,“ řekl Vasseur. „Pro nás je to důležité, protože jezdci zůstávají klíčovým pilířem výkonnosti a musíme být na trhu jezdců ve hře a ne čekat na rozhodnutí ostatních.“

Vasseura se zeptali, zda by příchod mistra světa nezvýšil tlak na tým. „Je mi to jedno. Chci mít v autě ty nejlepší chlapce. Je mnohem lepší mít mistra světa než někoho, kdo nic nezískal.“

„Já se soustředím jen na výkon. Pro mě je nejdůležitější mít nejlepší sestavu pro příští rok a pro budoucnost.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Fotogalerie: Pátek před GP Německa 2018

15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00