Modernizovaný aerodynamický tunel Ferrari běží naplno, výsledky jsou slibné

Podle prvních dat se Ferrari domnívá, že se mu rekonstrukce jeho aerodynamického tunelu v Maranellu vydařila.
Modernizovaný aerodynamický tunel Ferrari běží naplno, výsledky jsou slibné

Ferrari uzavřelo svůj tunel loni, protože mu neposkytoval přesná data, a rok pracovalo na jeho vylepšení, zatímco pro vývoj využívalo tunel Toyoty v Německu. Od října je znovu v provozu i maranellské zařízení.

"Jsme tam zpět pár týdnů," potvrdil šéfinženýr týmu Pat Fry pro Autosport. "Teď je využíván stoprocentně, 24 hodin denně, sedm dní v týdnu, jako obvykle."

"Jde to slušně, i když chvíli trvá, než zjistíte, jak je váš nástroj dobrý. Určitě jsme s ním dosáhli rozumného zlepšení. Čas ukáže, jestli jsme na tom přesně tak, jak chceme, ale náznaky jsou teď dobré."

V začátcích provozu modernizovaného tunelu musí Ferrari zkontrolovat, že testy poskytují dobrá data. "Jde o obvyklou opakovatelnost, takže děláme mnoho věcí opakovaně. Také děláme některé věci, které jsme dělali u Toyoty, děláme postupné změny, abychom zjistili, jestli jsou trendy stejné, a zatím je to dobré."

Pro Ferrari je nový tunel důležitý zejména s ohledem na příští sezónu. "Aerodynamika zůstane velmi dominantním faktorem i příští rok," vysvětloval Fry. "Pořád bude velmi důležitá, i když důležitost motorů bude větší než teď, zvlášť protože vám musí fungovat hned na začátku. V prvním závodě potřebujete co nejlepší pohon, protože bude dost těžké ho vylepšovat v průběhu sezóny."

V oblasti spolehlivosti, která má být příští rok klíčová, má Scuderia dobré výsledky, na Yas Marině oslavila nový rekord, 65 Grand Prix v řadě bodovala.

Další článek: Mercedes vyslyšel Hamiltona a zvažuje změny v nastavení vozu

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10