Moc velký rozdíl to není, hodnotí Alonso letošní vůz

Po svém prvním dni testů se Fernando Alonso shodl s týmovým kolegou Kimim Räikkönenem, velké změny pravidel vozy moc nezměnily.
Moc velký rozdíl to není, hodnotí Alonso letošní vůz

Fin to prohlásil už po prvním dni v Jerezu, Španěl dospěl k podobným závěrům ve čtvrtek.

"Není to moc velký rozdíl," komentoval letošní jezdění. "Naskočíte do auta a není moc velký rozdíl v jezdeckém stylu nebo v tom, jak věci letos fungují. Hodně se mluví o těchto změnách, pravidlech a tak dále, ale jezdecký styl se sám o sobě moc neliší od toho loňského."

"Některé parametry musíte letos kontrolovat víc než loni, ale nakonec myslím, že si na to zvykneme velmi rychle. Musíme mít pod kontrolou jednu baterii, což je stejné jako loni, jen je větší, protože má víc funkci, loni byla jen pro KERS. Ale co se týče řízení, nemyslím, že by to byl velký rozdíl, řídit auto 2014."

Na hodnocení formy Ferrari je zatím příliš brzy. Důležité ale je, že auto jezdí. "Vůz jsme postavili na trať před třemi dny a jsme na začátku s jeho chápáním," vysvětloval. "Musíme v těchto dnech odjet co nejvíc kol, také v Bahrajnu, protože každé kolo je se těmi změnami pravidel vítané, všechny ty informace, které získáme."

"Objevili jsme několik potenciálních problémů, objevili jsme několik nových věcí. Byl to dobrý den, vrátit se za volant a jezdit před diváky je lepší pocit než v simulátoru. Měli jsme pár měsíců bez jezdění v těchto vozech, v simulátoru si můžete udělat představu, ale nikdy to není stejné."

Další článek: Úplné řešení technických problémů očekává Renault až v Bahrajnu

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10