Moc mladí jezdci můžou být nebezpeční všem, varuje Sutil

Adrian Sutil stojí na straně kritiků nominací mladých nezkušených jezdců do závodních sedaček, jako jsou Sergej Sirotkin a Daniil Kvjat.
Moc mladí jezdci můžou být nebezpeční všem, varuje Sutil

Sirotkin se příští rok postaví na startovní rošt jako osmnáctiletý, Kvjat bude o rok starší. Podle Sutila jim schází zkušenosti potřebné pro zvládnutí formule 1.

"Není snadné řídit auto, jako je tohle," řekl německý pilot Force Indie pro Espn. "A když je vám 17 let, co máte? Možná zkušenosti z GP3 a co dál? Takže ano, myslím si, že je to pravděpodobně nebezpečné pro všechny, protože je to nejrychlejší auto na světě a nezvládá se snadno."

"Hlavně na těchto pneumatikách je to velmi technické a musíte vědět, jak fungují. Občas nemají přilnavost a drolí se. Je tu určitý věk a zkušenosti, které musíte mít, abyste mohli řídit vůz formule 1, a to je důležité."

Sutil si myslí, že vstup do formule 1 v tak nízkém věku je škodlivý pro všechny, i pro tyto mladé jezdce, protože riskují, že si zničí kariéru ještě dřív, než začne.

"Ano, je na ně moc brzy. Jsou to děti a ve formuli 1 musíte být dospělý muž. Je to tvrdý byznys a občas je to škoda, protože zničíte talent moc brzy. Není důvod sem dávat jezdce tak brzy, ale pokud máte příští rok ruskou Grand Prix, tak je samozřejmě hezké mít ruského jezdce."

"Uvidíme, možná se pletu a třeba budou dokonce podávat lepší výkony než já. Ale v 17 nebo 18 letech je to velké riziko a není nutné, hlavně s těmito novými motory a pravidly."

Další článek: S testy Pirelli rádi pomůžeme, tvrdí týmy. Situaci ale komplikují pravidla

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10