Moc mladí jezdci můžou být nebezpeční všem, varuje Sutil

Adrian Sutil stojí na straně kritiků nominací mladých nezkušených jezdců do závodních sedaček, jako jsou Sergej Sirotkin a Daniil Kvjat.
Moc mladí jezdci můžou být nebezpeční všem, varuje Sutil

Sirotkin se příští rok postaví na startovní rošt jako osmnáctiletý, Kvjat bude o rok starší. Podle Sutila jim schází zkušenosti potřebné pro zvládnutí formule 1.

"Není snadné řídit auto, jako je tohle," řekl německý pilot Force Indie pro Espn. "A když je vám 17 let, co máte? Možná zkušenosti z GP3 a co dál? Takže ano, myslím si, že je to pravděpodobně nebezpečné pro všechny, protože je to nejrychlejší auto na světě a nezvládá se snadno."

"Hlavně na těchto pneumatikách je to velmi technické a musíte vědět, jak fungují. Občas nemají přilnavost a drolí se. Je tu určitý věk a zkušenosti, které musíte mít, abyste mohli řídit vůz formule 1, a to je důležité."

Sutil si myslí, že vstup do formule 1 v tak nízkém věku je škodlivý pro všechny, i pro tyto mladé jezdce, protože riskují, že si zničí kariéru ještě dřív, než začne.

"Ano, je na ně moc brzy. Jsou to děti a ve formuli 1 musíte být dospělý muž. Je to tvrdý byznys a občas je to škoda, protože zničíte talent moc brzy. Není důvod sem dávat jezdce tak brzy, ale pokud máte příští rok ruskou Grand Prix, tak je samozřejmě hezké mít ruského jezdce."

"Uvidíme, možná se pletu a třeba budou dokonce podávat lepší výkony než já. Ale v 17 nebo 18 letech je to velké riziko a není nutné, hlavně s těmito novými motory a pravidly."

Další článek: S testy Pirelli rádi pomůžeme, tvrdí týmy. Situaci ale komplikují pravidla

28. března | F1 na svém FB a Youtube od 16:00 pustí záznam GP Bahrajnu 2014.
26. března | Masakr slavných závodů. Monako nebude, Le Mans v září a jako poslední byl přeložen závod Indy 500 na 23. srpna.
26. března | McLaren potvrdil, že všichni zaměstnanci, kteří byli v Melbourne v karanténě, se vrátili domů.
23. března | Junior Red Bullu Sergio Sette Camara míří do japonské super formule. U týmu B-MAX Racing with Motopark nahradil Pietra Fittipaldiho. Sezóna by měla začít 17. května.