Mlčením se Hamilton snaží distancovat od Wolffa, myslí si Jacques Villeneuve

Jacques Villeneuve si myslí, že budoucnost Lewise Hamiltona bude záviset na tom, jaký materiál mu Mercedes poskytne.
Foto: Getty Images / Clive Mason
Mlčením se Hamilton snaží distancovat od Wolffa, myslí si Jacques Villeneuve  | Foto: Getty Images / Clive Mason

Někteří si myslí, že by Hamilton mohl skončit. Ale i když bude letos pokračovat, příliš mnoho sezón už před sebou nemá. Podle Villeneuva bude Hamiltonova budoucnost závislá na tom, jak rychlý bude vůz Mercedesu.

„Bude záležet na tom, jak dobrý bude nový Mercedes, zda bude snadné vyhrát, nebo ne. Je to složitější... Lewis je trochu unavený, po odchodu Nica Rosberga měl klidné sezóny, určitě nechtěl prožít rok, jako byl ten poslední. Myslel si, že může snadno překonat rekordy, ale nepodařilo se mu to,“ řekl Villeneuve listu La Gazzetta dello Sport.

„Je to jako diamant, který máte v rukou, a pak vám ho najednou vezmou. Takhle to bolelo mnohem více, než kdyby Verstappen vedl celý závod.“

Wolff prolomil mlčení. Připravili Lewise o zasloužený titul, říká

Wolff prolomil mlčení. Připravili Lewise o zasloužený titul, říká

Jacques Villeneuve má také teorii o Hamiltonově mlčení, které trvá už pět týdnů.

„Jeho mlčení si vykládám také jako způsob, jak se distancovat od Wolffa. I prohrát se dá určitým stylem. Místo toho se Toto choval jako někdo, kdo hraje Monopoly, ale protože prohrává, tak všechno rozhází. Z mého pohledu tím poškodil svou image. Hamilton je na tohle citlivý, protože přemýšlí o své budoucnosti v Americe, možná v Hollywoodu.“

Další článek: Red Bull se dohodl s Mercedesem na přestupu Bena Hodgkinsona

12:49 | Podle odkaz byla Leclercova včerejší nehoda v Monaku s vozem Laudy způsobena selháním levé přední brzdy. Mají to dokazovat i fotografie pořízené krátce před nehodou.
11:17 | Williams nasadí do prvního tréninku Nycka de Vriese. Každý tým musí dát letos ve dvou trénincích šanci mladému jezdci.
16. května | Podle zatím nepotvrzených spekulací dostane ve Španělsku vylepšení jen Stroll. Tým nestihl připravit díly pro oba vozy.
15. května | Pro Charlese Leclerca je jeho domácí Monako prostě prokleté. V závodech F1 se mu tam nedaří a právě v rámci prezentace Ferrari mezi závody historických vozů boural s vozem Laudy z roku 1974 v La Rascasse. odkaz

GP Španělska 2022

Pátek 20. května 2022
1. trénink 14.00–15.00
2. trénink 17.00–18.00
Sobota 21. května 2022
3. trénink 13.00–14.00
Kvalifikace 16.00–17.00
Neděle 22. května 2022
Závod 15.00