Mladý talent McLarenu zvítězil v IndyCar, Brown mu nabídl formuli 1

V jednadvaceti letech Patricio O’Ward poprvé v životě vyhrál závod zámořského seriálu IndyCar a odměna od šéfa McLarenu na sebe nenechala dlouho čekat.

Mexický pilot McLarenu v neděli vyhrál druhý ze dvou víkendových závodů na oválu v Texasu. Po třetím místu ze soboty je na druhém místě celkového pořadí.

Na O’Wardův triumf na twitteru rychle zareagoval Zak Brown.

„Dohoda je dohoda, Patricio. Skvělé vítězství! Uvidíme se v Abú Zabí na konci roku!“

Brown tak mexického závodníka pozval na posezonní testy F1 na okruhu Yas Marina. Na otázku novinářů, co O’Ward Brownovi při první příležitosti odpoví, řekl Mexičan: „Kdy budou mé testy F1? Chci McLaren!“

O’Ward získal pro McLaren celkově 29. vítězství v historii britské stáje v IndyCar, zároveň však vůbec první od dvou triumfů Johnnyho Rutherforda v Atlantě v roce 1979.

Druhý závod sezony IndyCar ovládl Colton Herta

Druhý závod sezony IndyCar ovládl Colton Herta

Mexický závodník sice přisvědčil, že se na testy F1 těší, na stranu druhou prý angažmá v „královně motorsportu“ nyní není jeho ambicí.

„Moje srdce leží v IndyCar. Je to skvělé závodění, je tady tak velká konkurence,“ cituje O’Warda motorsport.com.

„Řekl bych, že pro závodníka na světě nic těžšího neexistuje. Myslím si, že spousta závodníků, kteří přešli z do IndyCar z formule 1, by se mnou souhlasili.“

Aeroscreen mi zachránil život, popisuje děsivý zážitek šampion IndyCar

Aeroscreen mi zachránil život, popisuje děsivý zážitek šampion IndyCar

„Víte, formule 1 je technologickým vrcholem. Každý tam chce. Kdyby se ta příležitost někdy objevila, pokud by přišel Zak s tím, že by pro mě měl sedačku, byl bych hloupý, kdybych to nevzal, protože by to byla bláznivá příležitost. Takové nedostáváte často.“

„Právě teď se soustředím čistě na moji práci v IndyCar. Chci tady být nejlepší,“ uzavřel O’Ward.

Patricio O’Ward je po čtyřech závodech sezony 2021 druhý o 22 bodů za šestinásobným šampionem Scottem Dixonem. Novozélanďan v Texasu zvítězil v sobotu před svým krajanem a nováčkem v IndyCar Scottem McLaughlinem.

Dalším závodem bude Grand Prix Indianapolis 15. května.

Další článek: Neměli jsme rychlost na body, říká Vettel