Mladý talent McLarenu zvítězil v IndyCar, Brown mu nabídl formuli 1

V jednadvaceti letech Patricio O’Ward poprvé v životě vyhrál závod zámořského seriálu IndyCar a odměna od šéfa McLarenu na sebe nenechala dlouho čekat.

Mexický pilot McLarenu v neděli vyhrál druhý ze dvou víkendových závodů na oválu v Texasu. Po třetím místu ze soboty je na druhém místě celkového pořadí.

Na O’Wardův triumf na twitteru rychle zareagoval Zak Brown.

„Dohoda je dohoda, Patricio. Skvělé vítězství! Uvidíme se v Abú Zabí na konci roku!“

Brown tak mexického závodníka pozval na posezonní testy F1 na okruhu Yas Marina. Na otázku novinářů, co O’Ward Brownovi při první příležitosti odpoví, řekl Mexičan: „Kdy budou mé testy F1? Chci McLaren!“

O’Ward získal pro McLaren celkově 29. vítězství v historii britské stáje v IndyCar, zároveň však vůbec první od dvou triumfů Johnnyho Rutherforda v Atlantě v roce 1979.

Druhý závod sezony IndyCar ovládl Colton Herta

Mexický závodník sice přisvědčil, že se na testy F1 těší, na stranu druhou prý angažmá v „královně motorsportu“ nyní není jeho ambicí.

„Moje srdce leží v IndyCar. Je to skvělé závodění, je tady tak velká konkurence,“ cituje O’Warda motorsport.com.

„Řekl bych, že pro závodníka na světě nic těžšího neexistuje. Myslím si, že spousta závodníků, kteří přešli z do IndyCar z formule 1, by se mnou souhlasili.“

Aeroscreen mi zachránil život, popisuje děsivý zážitek šampion IndyCar

„Víte, formule 1 je technologickým vrcholem. Každý tam chce. Kdyby se ta příležitost někdy objevila, pokud by přišel Zak s tím, že by pro mě měl sedačku, byl bych hloupý, kdybych to nevzal, protože by to byla bláznivá příležitost. Takové nedostáváte často.“

„Právě teď se soustředím čistě na moji práci v IndyCar. Chci tady být nejlepší,“ uzavřel O’Ward.

Patricio O’Ward je po čtyřech závodech sezony 2021 druhý o 22 bodů za šestinásobným šampionem Scottem Dixonem. Novozélanďan v Texasu zvítězil v sobotu před svým krajanem a nováčkem v IndyCar Scottem McLaughlinem.

Dalším závodem bude Grand Prix Indianapolis 15. května.

Váš názor Další článek: Neměli jsme rychlost na body, říká Vettel
20:52 | Podle Ferrari nehodu Leclerca přežilo šasi i pohonná jednotka.
17:51 | Nejen týmy a jezdci. Na Franka Williamse bude vzpomínat i F1. V neděli v 17:20 minutou ticha, v 18:00 se pak po okruhu projede vůz FW07. Start závodu je v 18:30.
12:59 | Logan Sargean v tréninku F2 jako první pokřtil zdi v Džiddě. Jezdec ok, červené vlajky.
2. prosince | V Saúdské Arábii bude v roli safety caru a medical caru opět Aston Martin. Tentokrát však nebude mít britskou závodní zelenou ale světlejší odstín inspirovaný vlajkou Saúdské Arábie.