Mizérie Williamsu pokračuje. Stroll chyboval už v prvním měřeném kole

Problémy potkaly v kvalifikaci na Velkou cenu Velké Británie vozu formule 1 oba piloty Williamsu. Lance Stroll nezajel žádný čas a Sergej Sirotkin skončil osmnáctý.
Mizérie Williamsu pokračuje. Stroll chyboval už v prvním měřeném kole

Stroll se v úvodu kvalifikace postaral o vyvěšení červených vlajek, když chyboval a zůstal stát v únikové zóně zatáčky Brooklands.

„V nájezdu do šesté zatáčky jsem udělal přesně to samé, co dělám celý víkend, a auto se zkrátka utrhlo, skutečně agresivně. Po celou sezónu bojujeme s problémy se stabilitou, jelikož vůz se chová velmi neočekávaně a my se na to musíme podívat detailněji,“ řekl Stroll.

„Bylo to zvláštní, protože to bylo tak agresivní a byl jsem docela překvapen tím, jak rychle se to stalo. Pak jsem byl pohřben ve štěrku a nic jsem s tím nemohl dělat.“

Roztočil se i Sirotkin

Do stejných problémů se v první části kvalifikace na Silverstonu dostal také druhý jezdec Williamsu Sirotkin. Rus se ale dokázal vrátit na trať. Z jezdců, kteří zajeli čas, byl ale nejpomalejší a obsadil osmnácté místo.

Na sedmnáctého Stoffela Vandoorna z McLarenu přitom Sirotkin ztratil téměř dvě desetiny sekundy.

„Dnešek pro nás byl velkým zklamáním. Pokrok v týmu je viditelný, jelikož za určitých podmínek jsme schopni poskládat věci dohromady a dostat z auta lepší rychlost,“ řekl Sirotkin.

„V kvalifikaci ale panovaly nejhorší možné podmínky z pohledu trati i počasí, jelikož svítilo slunce a bylo teplo. Věděli jsme, že podmínky nebudou ideální, což je zřejmé, když vidíte, že se vůz chová tak, jak se chová. Je obtížné dát dohromady správné vyvážení, Lance a já jsme se roztočili, ale to je toho součástí. O tomto víkendu bychom i s ideálním kolem byli tak šest desetin od postupu do Q2. To je pro nás zřejmě to největší zklamání,“ hodnotí Sirotkin.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (13) Další článek: Selhání zavěšení nic nenasvědčovalo, říká Hartley
19:27 | Hamilton po odchodů od stewardů řekl, že o vítězství nepřijde.
17:42 | V Hockenheimu se krátce po konci závodu otevřelo nebe...doslova povodeň.
22. července | Gasly mění kompletně celou pohonnou jednotku. Odstartuje z konce startovního pole
21. července | Ferrari věnovalo zisk pole position Marchionnemu..

GP Maďarska 2018

Pátek 27. července 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 28. července 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. července 2018
Závod 15.10