Mizérie Williamsu pokračuje. Stroll chyboval už v prvním měřeném kole

Problémy potkaly v kvalifikaci na Velkou cenu Velké Británie vozu formule 1 oba piloty Williamsu. Lance Stroll nezajel žádný čas a Sergej Sirotkin skončil osmnáctý.
Mizérie Williamsu pokračuje. Stroll chyboval už v prvním měřeném kole

Stroll se v úvodu kvalifikace postaral o vyvěšení červených vlajek, když chyboval a zůstal stát v únikové zóně zatáčky Brooklands.

„V nájezdu do šesté zatáčky jsem udělal přesně to samé, co dělám celý víkend, a auto se zkrátka utrhlo, skutečně agresivně. Po celou sezónu bojujeme s problémy se stabilitou, jelikož vůz se chová velmi neočekávaně a my se na to musíme podívat detailněji,“ řekl Stroll.

„Bylo to zvláštní, protože to bylo tak agresivní a byl jsem docela překvapen tím, jak rychle se to stalo. Pak jsem byl pohřben ve štěrku a nic jsem s tím nemohl dělat.“

Roztočil se i Sirotkin

Do stejných problémů se v první části kvalifikace na Silverstonu dostal také druhý jezdec Williamsu Sirotkin. Rus se ale dokázal vrátit na trať. Z jezdců, kteří zajeli čas, byl ale nejpomalejší a obsadil osmnácté místo.

Na sedmnáctého Stoffela Vandoorna z McLarenu přitom Sirotkin ztratil téměř dvě desetiny sekundy.

„Dnešek pro nás byl velkým zklamáním. Pokrok v týmu je viditelný, jelikož za určitých podmínek jsme schopni poskládat věci dohromady a dostat z auta lepší rychlost,“ řekl Sirotkin.

„V kvalifikaci ale panovaly nejhorší možné podmínky z pohledu trati i počasí, jelikož svítilo slunce a bylo teplo. Věděli jsme, že podmínky nebudou ideální, což je zřejmé, když vidíte, že se vůz chová tak, jak se chová. Je obtížné dát dohromady správné vyvážení, Lance a já jsme se roztočili, ale to je toho součástí. O tomto víkendu bychom i s ideálním kolem byli tak šest desetin od postupu do Q2. To je pro nás zřejmě to největší zklamání,“ hodnotí Sirotkin.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (13) Další článek: Selhání zavěšení nic nenasvědčovalo, říká Hartley