Mít nejlepší auto bez možnosti bojovat o titul je demoralizující, říká Newey

Podle uznávaného designéra stáje Red Bull Adriana Neweyho měl rakouský tým v posledních sezónách nejlepší šasi z celého startovního pole. O to více bylo frustrující, že Red Bull nebyl schopen bojovat o mistrovské tituly.
Mít nejlepší auto bez možnosti bojovat o titul je demoralizující, říká Newey

Po práci na dalších projektech mimo formuli 1 se Andrian Newey opět naplno soustředí na „královnu motorsportu“ a tým Red Bull. I letos má podle britského designéra rakouský tým nejlepší vůz, ale téměř žádnou šanci na boj o titul v poháru konstruktérů.

„Aston Martin Valkyrie je hotový a já se posledních patnáct měsíců opět soustředím jen na formuli 1,“ řekl Newey pro rakouský Salzburger Nachrichten.

Newey společně s hlavním inženýrem Red Bullu Pierrem Wachem již v současnosti pracují na adaptaci šasi týmu Red Bull pro přechod k pohonným jednotkám Honda. Ty bude rakouská stáj využívat již od příští sezóny.

„Máme excelentního šéfa inženýrů Pierra Wache, který vede excelentní tým. S novým šasi nebudeme mít problém. Honda má pochopitelně jiné nároky než Renault, přizpůsobit se pro nás však nebude velkou výzvou,“ je si jistý Newey.

„Důležitější je, že budujeme velmi dobrý vzájemný vztah s Hondou. Je působivé, jak moc jsou soustředění na dosažení úspěchu.“

Adrian Newey doufá, že díky přechodu k pohonným jednotkám Honda se Red Bull v následujících sezónách opět zapojí do soubojů o světové tituly.

„Posledních několik sezón bylo velmi frustrujících, nyní nás ale čeká velmi vzrušující období. Mít nejlepší auto bez možnosti bojovat o titul mistra světa bylo pro nás velmi demoralizující,“ povzdechl si Newey.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Magnussen nepostoupil z první části kvalifikace. Nechápe, co se děje

9:23 | Video Red Bull jako reklama pro ČR a SR. Video vidělo jen na YT Red Bullu zatím 515 tisíc lidí. Masivně je propagováno také na socnetech. Namátkou: FB (10,2 milionu fanoušků), Instagram týmu (5,9 milionů), Instagram značky (14,3 milionu).
9:14 | Formule 3: Jezdec týmu Campos László Tóth měl pozitivní test na koronavirus. Zůstává v izolaci a nezúčastní se víkendu ve Francii.
19:06 | V klipu od Red Bullu se objeví i skladba Vltava od Bedřicha Smetany. Není to poprvé v souvislosti s F1. V roce 2017 ji formule 1 použila v oficiální upoutávce na sezónu. Pamatujete? odkaz
15. června | Red Bull za chvíli uveřejní video, které natáčel v Česku a na Slovensku. Sledujte premiéru živě na Youtube: odkaz

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00