Mistři světa F1 a MotoGP si vyzkouší závodní stroje toho druhého

Sedminásobný mistr světa silničních motocyklů Valentino Rossi řekl, že spolu s pětinásobným mistrem světa formule 1 Lewisem Hamiltonem připravují akci, při které si vymění své závodní stroje.
Mistři světa F1 a MotoGP si vyzkouší závodní stroje toho druhého

Při výměně se šampioni svých kategorií projedou v jeden den v závodním stroji toho druhého. Italská legenda motocyklového sportu si vyzkouší vůz Mercedes formule 1 a Hamilton naopak motocykl Yamaha.

Rossi si jízdu s formulí 1 vyzkoušel už v minulosti, když několikrát testoval Ferrari a prezentoval se velmi dobrými časy.

Hamilton si minulý rok v Jerezu vyzkoušel superbike Yamaha, a ani on si nevedl z pohledu zajetých časů špatně.

„Vždy jsem miloval motocykly. Jsem ale příliš starý, abych jezdil MotoGP. Nejsem tak odolný proti nárazům jako mladý (Marc) Márquez!,“ řekl Hamilton.

Hamiltonova rychlost na motorce vzbuzuje obavy, přiznal superbikový pilot

Hamiltonova rychlost na motorce vzbuzuje obavy, přiznal superbikový pilot

Během motocyklové Velké ceny Japonska, která se o víkendu jela na okruhu v Motegi, Rossi potvrdil, že se tato výměna plánuje.

„Už je to nějaká doba, co jsme o tom mluvili, bude to krásná věc. Snaží se zorganizovat den, ve kterém si on vyzkouší mou M1 a já jeho mercedes. Doufáme, že se to podaří, řídit monopost F1 je vždy skvělé,“ řekl Rossi.

Otázkou zatím zůstává, na kterém okruhu k tomu dojde. Nejvíce se v tomto ohledu skloňuje trať Yas Marina v Abú Dhabí, kde se po posledním závodě letošní sezóny F1 uskuteční ještě testy.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Sainz Jr.: Jsem teď v nejlepší formě v kariéře

15:16 | 17. února bychom mohli vidět nové zbarvení Williamsu. Vůz až v den testů... podobně by na tom mohl být Haas. Oficiálně to ale potvrzeno nebylo.
23. ledna | Red Bull prodloužil spolupráci se společností ExxonMobil jako dodavatelem paliv, maziv a technologickým partnerem.
22. ledna | Formule 1 potvrdila, že Drive to Survive bude na Netflixu 28. února.
22. ledna | Racing Point představí svůj vůz 17. února.