Místo pavouka pavouček, ale lepší. Jak vypadá nový simulátor Ferrari?

Ferrari tento týden potvrdilo dokončení nového simulátoru. Týmu má pomoci při změně pravidel v příštím roce.
Foto: Dynisma
Místo pavouka pavouček, ale lepší. Jak vypadá nový simulátor Ferrari? | Foto: Dynisma

Podle Scuderie je simulátor naprostou špičkou v oboru. „Je založen na zcela novém konceptu, který je výsledkem spolupráce mezi Scuderií Ferrari a společností Dynisma se sídlem ve Velké Británii, v jejímž čele stojí bývalý inženýr Ferrari Ashley Warne. Byl vyroben exkluzivně pro tým z Maranella,“ uvedl tým.

Nový simulátor bude v provozu od poloviny září. Inženýři Ferrari musí nejdříve dokončit jeho kalibraci.

Do té doby bude Ferrari využívat starý simulátor, kterému se přezdívá pavouk a můžete ho vidět na videu níže.

Pavouk byl při svém uvedení do provozu jedním z nejlepších. Dnes ale zařízení, do kterého se jezdci dostávají pomoci žebříku, zaostává.

Nový simulátor DMG (Dynisma Motion Generator) má latenci pouhé 3 až 4 ms a skládá ze dvou trojúhelníkových plošin. První je pevně připevněna k podlaze, zatímco druhá se pohybuje ve třech osách a může poskytovat rychlou zpětnou vazbu o dynamice vozu. 

Jezdec se nachází v karbonové skořepině zavěšené na třech malých akčních členech na každé straně. Celé zařízení je obklopené 360stupňovým projektorem, který zajišťuje velmi realistické vnímání trati. Smyslový vjem je neuvěřitelný a je tak dokonalý, že je slyšet i zvuk asfaltu. 

Italská mutace Motorsport.com uveřejnila několik podrobností. Simulátor by neměl být příliš odlišný od toho, co Dynisma prezentuje na svém webu – podívejte se na video níže.

Další článek: Je zklamaný a my také, říká Seidl o Ricciardovi

23. července | Jezdci Ferrari opět testovali ve Fioranu s vozem SF71H. Důvod není znám, ale může to souviset s kalibrací nového simulátoru, která právě probíhá...
20. července | V Silverstonu pokračují letošní testy 18palcových pneumatik. Nastoupí Red Bull (jen dnes) s Albonem. Dále Aston Martin a Haas (dnes a zítra a nasadí závodní jezdce).
19. července | Testovací jezdec Ferrari Callum Ilott se zúčastní Le Mans. Pojede za tým Iron Lynx s vozem Ferrari.
18. července | Verstappen byl propuštěn z nemocnice.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00