Místo Kubici bude závodit Nick Heidfeld

Tým Renault nominoval na místo zraněného Roberta Kubici jeho bývalého kolegu Nicka Heidfelda. Německý pilot se své nové role ujme už tento týden v Barceloně.
Místo Kubici bude závodit Nick Heidfeld

"Raději bych se do formule 1 vrátil za jiných okolností, ale jsem hrdý, že jsem dostal tuto příležitost," řekl Heidfeld. "Všechno se stalo tak rychle, ale velmi na mě zapůsobilo, co jsem doposud viděl - zázemí a nasazení lidí v Enstonu. První test minulý týden jsem si skutečně užil a s lidmi od týmu jsme si na trati hned sedli. Ve voze, který je inovativní, se cítím dobře. Jsem velmi motivovaný a nemůžu se dočkat, až začne sezóna."

Renault si Heidfelda vyzkoušel ve svém voze minulý týden ve Španělsku. Za volantem R31 Němec přesvědčil, že je tím správným jezdcem. "Tým si prošel velmi těžkými týdny a museli jsme reagovat rychle," připomněl šéf stáje Eric Boullier. "Nickovi jsme dali příležitost minulý týden v Jerezu a on na nás opravdu zapůsobil."

"Je rychlý, zkušený, má velmi dobrou technickou zpětnou vazbu a dobře rozumí vozu. Pořád jsme říkali, že prioritou je mít ve voze zkušeného jezdce a domníváme se, že on je ideálním člověkem pro tuto práci."

Heidfeld znovu usedne do vozu už tento pátek, pokračovat bude v sobotu a pondělí.

Mezitím Robert Kubica ve středu podstoupil poslední operaci ramene. Trvala osm hodin a na jejím konci byli lékaři s výsledkem spokojeni. Polský jezdec zůstane několik dní na jednotce intenzivní péče.

Diskuze (87) Další článek: Šanghaj prodloužila smlouvu na formuli 1 do roku 2017
19:57 | Jean-Eric Vergne uvedl, že novináři překroutili jeho slova. Red Bull ho prý nikdy nekontaktoval v souvislosti se sedačkou pro rok 2019.
19. srpna | Robert Wickens je po nehodě v IndyCar při vědomí a je transportován do nemocnice.
19. srpna | Velká nehoda v IndyCar. Závod přerušen odkaz
16. srpna | Alonso by se měl podle spekulací v následujících týdnech zúčastnit testu vozu IndyCar.

GP Belgie 2018

Pátek 24. srpna 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 25. srpna 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 26. srpna 2018
Závod 15.10