Místo Grosjeana v Itálii nastoupí zřejmě D'Ambrosio

Do vozu Romaina Grosjeana by v Monze rádo usedlo mnoho jezdců, ale s největší pravděpodobností padne volba na záložníka Jérôma D'Ambrosia.
Místo Grosjeana v Itálii nastoupí zřejmě D

Tím, že Grosjean dostal zákaz startu v příštím závodě, nastala ne zcela běžná situace a uvolnila se sedačka v jednom z předních vozů startovního pole. Hodně lákavá je třeba pro jezdce, kteří usilují o návrat do Grand Prix, jako jsou Adrian Sutil nebo Jaime Alguersuari, ale touha uspět v šampionátu velí Lotusu vybírat ve vlastních řadách.

"Máme záložního jezdce Jérôma D'Ambrosia a on je zřejmou jedničkou na seznamu lidí pro nahrazení Romaina," potvrdil šéf týmu Eric Boullier s tím, že má Belgičan 80procentní šanci. "I když v pátek nejezdil, Jérôme testoval Lotus E20 v květnu v Mugellu a hodně času tráví v simulátoru v Enstonu. Je přítomen na všech Grand Prix a účastní se všech brífinků, takže dobře ví o všech technických procedurách a veškerém vývoji."

Co se týče Grosjeana, Boullier dodal: "Romain ví, že řídí konkurenceschopné auto, a hřeší z přemíry nadšení nebo ambic. Až moc chce mít dobré výsledky, takže dělá chyby. Je ještě mladý a zatím nemá za sebou ani jednu celou sezónu."

"Jistě, letos byl účastníkem mnoha nehod, ale ne za všechny může. Teď byl poprvé uznán vinným, což ho musí přimět k přemýšlení, aby bylo jeho chování v budoucnu vyspělejší. V týmu uděláme vše pro to, abychom mu pomohli se vrátit ještě silnější."

Další článek: Špatný drátek časované bomby

23:36 | Marcus Ericsson vyhrál závod IndyCar v Detroitu. Pomohla mu nehoda Grosjeana. Pro Ericssona je to první vítězství od roku 2013 (GP2).
21:14 | Jedna z nejhorších věcí, které se mohou v motorsportu stát... zaseknutý plynový pedál. Felix Rosenquist je při vědomí a snad ok. odkaz
11. června | McLaren od roku 2022 vstoupí do série Extreme E.
11. června | Otec Antonia Giovinazziho Vito řekl pro La Gazzetta dello Sport, že jeho syn v minulosti dostal nabídku od Mercedesu. Měl se stát třetím jezdcem Mercedesu ve F1 a jezdit v DTM. „Ale má rudé srdce a udělal volbu, kterou považoval za správnou.“