Místo Grosjeana v Itálii nastoupí zřejmě D'Ambrosio

Do vozu Romaina Grosjeana by v Monze rádo usedlo mnoho jezdců, ale s největší pravděpodobností padne volba na záložníka Jérôma D'Ambrosia.
Místo Grosjeana v Itálii nastoupí zřejmě D

Tím, že Grosjean dostal zákaz startu v příštím závodě, nastala ne zcela běžná situace a uvolnila se sedačka v jednom z předních vozů startovního pole. Hodně lákavá je třeba pro jezdce, kteří usilují o návrat do Grand Prix, jako jsou Adrian Sutil nebo Jaime Alguersuari, ale touha uspět v šampionátu velí Lotusu vybírat ve vlastních řadách.

"Máme záložního jezdce Jérôma D'Ambrosia a on je zřejmou jedničkou na seznamu lidí pro nahrazení Romaina," potvrdil šéf týmu Eric Boullier s tím, že má Belgičan 80procentní šanci. "I když v pátek nejezdil, Jérôme testoval Lotus E20 v květnu v Mugellu a hodně času tráví v simulátoru v Enstonu. Je přítomen na všech Grand Prix a účastní se všech brífinků, takže dobře ví o všech technických procedurách a veškerém vývoji."

Co se týče Grosjeana, Boullier dodal: "Romain ví, že řídí konkurenceschopné auto, a hřeší z přemíry nadšení nebo ambic. Až moc chce mít dobré výsledky, takže dělá chyby. Je ještě mladý a zatím nemá za sebou ani jednu celou sezónu."

"Jistě, letos byl účastníkem mnoha nehod, ale ne za všechny může. Teď byl poprvé uznán vinným, což ho musí přimět k přemýšlení, aby bylo jeho chování v budoucnu vyspělejší. V týmu uděláme vše pro to, abychom mu pomohli se vrátit ještě silnější."

Další článek: Špatný drátek časované bomby

12:48 | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)