Mission Winnow se letos zřejmě vrátí na vozy Ferrari

Logo kampaně velké tabákové firmy se letos po dlouhé přestávce vrátí na rudé vozy.
Foto: Getty Images / Robert Cianflone
Mission Winnow se letos zřejmě vrátí na vozy Ferrari | Foto: Getty Images / Robert Cianflone

Za kampaní Mission Winnow stojí tabáková firma Philip Morris International (PMI), která je už mnoho let sponzorem Ferrari. Na vozech italské stáje se poprvé objevila na konci roku 2018.

Jednalo se a stále se jedná o kontroverzní krok. Tabáková reklama je zakázána a obě značky jsou tak podezírány z toho, že se kampaní snaží tento zákaz obejít.

Nezisková organizace chce Ferrari zabavit vůz SF1000

Nezisková organizace chce Ferrari zabavit vůz SF1000

V roce 2019 se logo objevilo na vozech Ferrari zhruba v polovině závodů. Vloni jen na prezentaci vozu SF1000 a v předsezónních testech. V závodech jsme ho neviděli ani jednou, ale to by se mohlo podle webu RaceFans letos změnit.

„Rozhodnutí o našem přístupu k jednotlivým událostem nebo závodům jsou založena na řadě faktorů, mimo jiné na předpisech platných v zemi a prostředí, ve kterém se závod koná. V pravý čas oznámíme plány na příští sezónu a konkrétní závody,“ řekl pro RaceFans viceprezident PMI pro interní komunikaci Tommaso di Giovanni.

„Mission Winnow nemá propagovat žádný produkt nebo značku. Mission Winnow je iniciativa na podporu dialogu o pozitivních změnách – našich i ostatních.“

„Prostřednictvím Mission Winnow chceme dát světu vědět, jak jsme se změnili, sdílet naši hrdost na transformaci, které lidé v PMI dosáhli, a nadále na ni pracovat.“

Další článek: Haas do F1 vrací jméno Schumacher. Pro tým je to pocta i tlak

17:21 | Jacques Villeneuve je znovu otcem. Syn dostal jméno Gilles (po dědečkovi?).
15:39 | Carlos Sainz odjel dopoledne ve Fioranu s vozem z roku 2018 celkem 59 kol / 176 km.
14:19 | W Series uveřejnila kalendář pro letošní rok. Opět v rámci doprovodného programu F1: Miami, Španělsko, Velká Británie, Francie, Maďarsko, Japonsko, USA, Mexiko.
10:34 | Už tento víkend se jede 60. ročník 24 hodin v Daytoně, ve startovní listině jsou i expiloti F1 Kevin Magnussen a Marcus Ericsson či úřadující šampion IndyCar Álex Palou! Foto: IMSA odkaz