Minulý víkend byla snad jen anomálie, doufá Ricciardo

Velká cena Španělska v Barceloně byla prvním závodem sezony 2020, ve kterém stáj Renault nezískala ani jeden bod. Daniel Ricciardo doufá, že se jednalo pouze o anomálii.
Foto: Getty Images / Brynn Lenon
Minulý víkend byla snad jen anomálie, doufá Ricciardo | Foto: Getty Images / Brynn Lenon

Daniel Ricciardo jedenáctý, Esteban Ocon dokonce až třináctý. Navzdory vylepšením, která Renault aplikoval už na Silverstonu, nezískal francouzský tým v Barceloně žádný bod do šampionátu. A to poprvé v této sezoně.

Ricciardo doufá, že se v následujících závodech ve Spa a v Monze vrátí z pohledu jeho stáje situace do normálu a žluté monoposty se dostanou zpět na bodované příčky.

„Vážně doufám, že tenhle víkend byla jen anomálie, taková naše Achillova pata,“ uvedl Australan po barcelonské grand prix pro web crash.net.

Páté místo na startu v body neproměnil. Ricciardo udělal „Sebovy hodiny“

Páté místo na startu v body neproměnil. Ricciardo udělal „Sebovy hodiny“

„Každý ten okruh dobře zná (Barcelona-Catalunya), proto je obtížné najít tam něco navíc. Celý rok jsme ale měli dobré tempo a tohle s tím úplně nekorelovalo. Takže doufám, že se jednalo jen o náhodný případ.“

„Pochopitelně se z toho pokusíme poučit. Následují tratě ve Spa a v Monze, kde obvykle býváme silní. Měli bychom předvést lepší výkon a tohle hodit za hlavu,“ vrátil se Ricciardo k nepovedené španělské velké ceně.

Na otázku, zda – li cítí výkonností progres v porovnání s předsezonními testy, Ricciardo odpověděl: „Jsem si jistý, že auto je lepší a věřím, že na můžeme být na bodech každý víkend.“

Renaultu Katalánský okruh nesedl. Letos poprvé nebodoval

Renaultu Katalánský okruh nesedl. Letos poprvé nebodoval

Pro úspěšný závod je nutné zajet podařenou kvalifikaci, což si australský pilot Renaultu uvědomuje.

„Když v kvalifikaci najdeme desetinku navíc, tak budeme startovat z bodovaných příček a pravděpodobně na nich závod i dokončíme.“

„Musíme být ve všem perfektní, to platí i pro nás pro jezdce. Nemůžeme si dovolit chybu, protože souboje ve středu pole jsou velmi těsné.“

„Je velká škoda, když do cíle dojedou oba vozy, ale ani tak nezískáte body. V Barceloně to bylo o něco zrádnější než na Silverstonu. Na trati, kterou všichni dobře znají, byli všichni trochu více konkurenceschopní.“

Incident mezi Oconem a Magnussenem bez trestu [+video]

Incident mezi Oconem a Magnussenem bez trestu [+video]

„Myslím, že ve Spa to bude lepší. Můžete tam lépe předjíždět a celkově je to zábavnější okruh.“

Po šesti závodech sezony 2020 drží Renault šesté místo v poháru konstruktérů s průběžným ziskem 36 bodů. Na páté Ferrari ztrácí francouzská stáj 25 bodů.

Dosud nejlepším výsledkem Renaultu v tomto roce bylo Ricciardovo čtvrté místo ve Velké ceně Velké Británie.

Další článek: Ještě Vettela neodepisujte, shodují se Räikkönen a Ricciardo

20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.
15. září | Dokument o Schumacherovi je už na Netflixu. Celkem ve 190 zemích a 30 jazycích a to včetně češtiny.