Minulý rok jsem F1 sledoval jen kvůli Verstappenovi, přiznal Alonso

Fernando Alonso se letos po dvou letech vrátil do formule 1. Mistr světa z let 2005 a 2006 podle svých slov minulý rok závody sledoval jen kvůli „charismatickému“ Maxi Versappenovi.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Minulý rok jsem F1 sledoval jen kvůli Verstappenovi, přiznal Alonso | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Alonso z F1 odešel po sezóně 2018 po neúspěšném působení u McLarenu. Následující dva roky si zkoušel různé motoristické závody od Indy 500, 24 hodin Le Mans, které v letech 2018 a 2019 s Toyotou vyhrál, a vloni startoval i v rallye Dakar.

Španěl přiznal, že když ve F1 nezávodil, příliš se o ni nezajímal. Televizi si zapnul pouze s nadějí, že se Verstappenovi podaří konkurovat Lewisovi Hamiltonovi a oživí tím závod.

„Minulý rok, když jsem nezávodil, tak jsem zapnul televizi, abych viděl, co Max udělá v závodě, protože on byl jediný, kdo něco dělal,“ řekl Alonso pro Soymotor.com.

„Věděli jste, že Bottas Hamiltona neohrozí a pokud se nestane nic zvláštního, Hamilton vyhraje. Ale Verstappen, jestli startuje z první řady, jestli je auto dobré... důležité je také charisma.“

Alonsovi se líbí letošní boj o titul. Už to není Lewis proti Lewisovi, říká

Alonsovi se líbí letošní boj o titul. Už to není Lewis proti Lewisovi, říká

Verstappen má velkou řadu příznivců, kteří jej doprovázejí na závody a oblečeni do oranžových barev jej podporují. Alonsovi toto připomíná doby, kdy byly na jeho podporu tribuny oblečeny do modré.

„Dívám se na to s obdivem a užívám si ten moment, když vidím všechny ty nadšené lidi, v tomto případě Verstappenem. Také jsem měl ale to štěstí zažít to z první řady, když jsem si tolik let u Renaultu užíval tu modrou vlnu,“ vzpomíná Alonso, který s přestávkami ve formuli 1 závodí od roku 2001.

„Nejsem závistivý, dívám se na to s obdivem k nim a také s vědomím, že my jsme měli to štěstí, že jsme měli plný okruh (podporovatelů).“

Další článek: Formule 1 jako IndyCar? Žádný strach, vozy budou rozdílné, věří týmoví šéfové

18:07 | Norris dostal za nájezd do boxů jen napomenutí. Sportovní komisaři přihlédli k podmínkám na trati.
17:31 | Pokud se díváme správně, tak by měl Stroll i přes penalizaci zůstat 11.
17:30 | Lance Stroll dostal penalizaci 10 sekund a 2 trestné body za kolizi s Gaslym.
16:25 | Norrisovi hrozí penalizace za špatný vjezd do boxů. V 16:45 půjde kde sportovním komisařům.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod Hamilton