Minardi: Renault kvůli GP Číny a motorům svolal mimořádné jednání

Bernie Ecclestone požaduje návrat osmiválců do formule 1. Bývalý šéf týmů formule 1 Giancarlo Minardi s jeho názory souhlasí.
Minardi: Renault kvůli GP Číny a motorům svolal mimořádné jednání

Giancarlo Minardi četl rozhovor, který Bernie Ecclestone poskytl italskému deníku Gazzetta dello Sport a s jeho názory souhlasí. 

Ecclestone trvá na návratu V8

Ecclestone trvá na návratu V8

„Souhlasím s Berniem,“ píše Minardi na svém webu. „Je na čase, aby se přezkoumala technická pravidla a vrátilo se k jednodušším a levnějším motorům. Systém, v němž náklady na pohonné jednotky představují třetinu nebo čtvrtinu celého rozpočtu týmu, je neudržitelný.“

To je podle Minardiho ale jen přímá část problému. Nové pohonné jednotky prý generují i další vyšší náklady při vývoji vozu a řízení pohonných jednotek.

„Pokud se to v krátkodobém horizontu nevyřeší, tak existuje riziko, že se vrátíme do sedmdesátých let, kdy tu by jen jeden motor – Ferrari proti všem Cosworthům. Dnes je riziko, že tu bude Ferrari versus Mercedes.“

„Ekonomické potíže některých týmů, raketový nárůst nákladů a nutnost revidovat pravidla, to nejsou jen mraky na obzoru. Po tom, co se stalo s Renaultem v Číně, mi spolehlivé zdroje řekly, že před španělskou Grand Prix proběhne mimořádné setkání představenstva s předsedou představenstva a generálním ředitelem Renaultu Carlosem Ghosnem o budoucnosti Renaultu ve formuli 1. To není dobré znamení. Představenstvo může vidět jen dva scénáře – přímé zapojení s vlastním týmem nebo jinou drastičtější situaci,“ naznačuje Minardi možný odchod Renault z F1.

Foto: Renault 

Další článek: Doložku o týmové jedničce chtějí Alonso a Vettel, já ne, brání se Hamilton

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen