Minardi: Renault kvůli GP Číny a motorům svolal mimořádné jednání

Bernie Ecclestone požaduje návrat osmiválců do formule 1. Bývalý šéf týmů formule 1 Giancarlo Minardi s jeho názory souhlasí.
Minardi: Renault kvůli GP Číny a motorům svolal mimořádné jednání

Giancarlo Minardi četl rozhovor, který Bernie Ecclestone poskytl italskému deníku Gazzetta dello Sport a s jeho názory souhlasí. 

„Souhlasím s Berniem,“ píše Minardi na svém webu. „Je na čase, aby se přezkoumala technická pravidla a vrátilo se k jednodušším a levnějším motorům. Systém, v němž náklady na pohonné jednotky představují třetinu nebo čtvrtinu celého rozpočtu týmu, je neudržitelný.“

To je podle Minardiho ale jen přímá část problému. Nové pohonné jednotky prý generují i další vyšší náklady při vývoji vozu a řízení pohonných jednotek.

„Pokud se to v krátkodobém horizontu nevyřeší, tak existuje riziko, že se vrátíme do sedmdesátých let, kdy tu by jen jeden motor – Ferrari proti všem Cosworthům. Dnes je riziko, že tu bude Ferrari versus Mercedes.“

„Ekonomické potíže některých týmů, raketový nárůst nákladů a nutnost revidovat pravidla, to nejsou jen mraky na obzoru. Po tom, co se stalo s Renaultem v Číně, mi spolehlivé zdroje řekly, že před španělskou Grand Prix proběhne mimořádné setkání představenstva s předsedou představenstva a generálním ředitelem Renaultu Carlosem Ghosnem o budoucnosti Renaultu ve formuli 1. To není dobré znamení. Představenstvo může vidět jen dva scénáře – přímé zapojení s vlastním týmem nebo jinou drastičtější situaci,“ naznačuje Minardi možný odchod Renault z F1.

Foto: Renault 

Další článek: Doložku o týmové jedničce chtějí Alonso a Vettel, já ne, brání se Hamilton

Témata článku: ,