Mimo Evropu tlačí formuli 1 týmy spolu s Ecclestonem

Berniemu Ecclestonovi bývá často vytýkán postup při sestavování kalendáře závodů a fanoušci z Evropy si stěžují, že se jim jejich sport vzdaluje. Ale velký zájem na těchto změnách mají samotné týmy.
Mimo Evropu tlačí formuli 1 týmy spolu s Ecclestonem

Zatímco před deseti lety byly evropské okruhy v kalendáři ve většině, teď už jsou v menšině. Tradiční tratě ustupují novinkám především na východě od starého kontinentu, jako jsou Bahrajn, Abú Zabí, Singapur či Korea.

"Preferujeme Grand Prix v nových zemích na důležitých trzích," řekl za týmy prezident Ferrari Luca di Montezemolo. "Raději budeme v USA, než abychom měli dvě Grand Prix v Německu, Španělsku nebo Itálii."

Do USA by se formule 1 měla vrátit příští rok, přičemž letos je novinkou v kalendáři GP Indie, zatímco v roce 2014 se pojede v Rusku. O závod v největší zemi světa usiloval Bernie Ecclestone dlouho a ostatní týmy ho pochopitelně vítají. Nepřímým prostředníkem je Vitalij Petrov, který by měl pomoci zvednout zájem Rusů o formuli 1, aby byla Grand Prix úspěšná.

Šéf týmu Renault Eric Boullier dokonce přiznal, že setrvání Petrova v závodní sedačce proto po něm chtělo hned několik lidí. "Mým cílem jsou sportovní úspěchy. Samozřejmě, že na mě vyvíjeli tlak Bernie Ecclestone a Gérard Lopez (majitel týmu), každý ze zřejmých důvodů, které se týkají dobývání panenského a zajímavého trhu," řekl k prodloužení smlouvy s ruským pilotem.

Diskuze (18) Další článek: Lotus Renault by se mohl dostat do rozporu se zákazem tabákové reklamy
19:37 | Pneumatiková mezera bude i na Hungaroringu. Pirelli tam nominuje střední, měkkou a ultraměkkou.
17:39 | Podle jezdců Mercedesu vydrží hypedměkké pneumatiky v závodě maximálně 7 kol.
14:13 | Žádný trest pro Maxe Verstappena za couvání z únikové zóny v první zatáčce.
23. května | Brendon Hartley je překvapen, že se mluví o jeho budoucnosti. Má prý smlouvu...
23. května | Po problémech ve Španělsku bude Ferrari v Monaku testovat starší zavěšení.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10