Mimo Evropu tlačí formuli 1 týmy spolu s Ecclestonem

Berniemu Ecclestonovi bývá často vytýkán postup při sestavování kalendáře závodů a fanoušci z Evropy si stěžují, že se jim jejich sport vzdaluje. Ale velký zájem na těchto změnách mají samotné týmy.
Mimo Evropu tlačí formuli 1 týmy spolu s Ecclestonem

Zatímco před deseti lety byly evropské okruhy v kalendáři ve většině, teď už jsou v menšině. Tradiční tratě ustupují novinkám především na východě od starého kontinentu, jako jsou Bahrajn, Abú Zabí, Singapur či Korea.

"Preferujeme Grand Prix v nových zemích na důležitých trzích," řekl za týmy prezident Ferrari Luca di Montezemolo. "Raději budeme v USA, než abychom měli dvě Grand Prix v Německu, Španělsku nebo Itálii."

Do USA by se formule 1 měla vrátit příští rok, přičemž letos je novinkou v kalendáři GP Indie, zatímco v roce 2014 se pojede v Rusku. O závod v největší zemi světa usiloval Bernie Ecclestone dlouho a ostatní týmy ho pochopitelně vítají. Nepřímým prostředníkem je Vitalij Petrov, který by měl pomoci zvednout zájem Rusů o formuli 1, aby byla Grand Prix úspěšná.

Šéf týmu Renault Eric Boullier dokonce přiznal, že setrvání Petrova v závodní sedačce proto po něm chtělo hned několik lidí. "Mým cílem jsou sportovní úspěchy. Samozřejmě, že na mě vyvíjeli tlak Bernie Ecclestone a Gérard Lopez (majitel týmu), každý ze zřejmých důvodů, které se týkají dobývání panenského a zajímavého trhu," řekl k prodloužení smlouvy s ruským pilotem.

Diskuze (18) Další článek: Lotus Renault by se mohl dostat do rozporu se zákazem tabákové reklamy
16. ledna | Niki Lauda opět opustil nemocnici, kde byl hospitalizován s chřipkou.
15. ledna | Závody v Evropě budou také letos začínat v 15:10.
15. ledna | Vedle Pascala Wehrleina by mohl na simulátoru Ferrari pracovat také Brendon Hartley.
15. ledna | Ferrari by mělo mít 17. února (den před testy) v Barceloně filmovací den.