Mimo Evropu tlačí formuli 1 týmy spolu s Ecclestonem

Berniemu Ecclestonovi bývá často vytýkán postup při sestavování kalendáře závodů a fanoušci z Evropy si stěžují, že se jim jejich sport vzdaluje. Ale velký zájem na těchto změnách mají samotné týmy.
Mimo Evropu tlačí formuli 1 týmy spolu s Ecclestonem

Zatímco před deseti lety byly evropské okruhy v kalendáři ve většině, teď už jsou v menšině. Tradiční tratě ustupují novinkám především na východě od starého kontinentu, jako jsou Bahrajn, Abú Zabí, Singapur či Korea.

"Preferujeme Grand Prix v nových zemích na důležitých trzích," řekl za týmy prezident Ferrari Luca di Montezemolo. "Raději budeme v USA, než abychom měli dvě Grand Prix v Německu, Španělsku nebo Itálii."

Do USA by se formule 1 měla vrátit příští rok, přičemž letos je novinkou v kalendáři GP Indie, zatímco v roce 2014 se pojede v Rusku. O závod v největší zemi světa usiloval Bernie Ecclestone dlouho a ostatní týmy ho pochopitelně vítají. Nepřímým prostředníkem je Vitalij Petrov, který by měl pomoci zvednout zájem Rusů o formuli 1, aby byla Grand Prix úspěšná.

Šéf týmu Renault Eric Boullier dokonce přiznal, že setrvání Petrova v závodní sedačce proto po něm chtělo hned několik lidí. "Mým cílem jsou sportovní úspěchy. Samozřejmě, že na mě vyvíjeli tlak Bernie Ecclestone a Gérard Lopez (majitel týmu), každý ze zřejmých důvodů, které se týkají dobývání panenského a zajímavého trhu," řekl k prodloužení smlouvy s ruským pilotem.

Diskuze (18) Další článek: Lotus Renault by se mohl dostat do rozporu se zákazem tabákové reklamy
16. srpna | Alonso by se měl podle spekulací v následujících týdnech zúčastnit testu vozu IndyCar.
15. srpna | Podle některých spekulací oznámí McLaren v nejbližších dnech příchod Carlose Sainze.
14. srpna | Před 30 lety zemřel Enzo Ferrari.
14. srpna | Fernando Alonso má dnes něco oznámit. Nevíme, zda se to týká jeho kariéry nebo něčeho úplně jiného.

GP Belgie 2018

Pátek 24. srpna 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 25. srpna 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 26. srpna 2018
Závod 15.10