Miluji Zandvoort, ale bude to druhé Monako, říká Russell

George Russell na rozdíl od většiny svých kolegů na Zandvoortu závodil. Okruh má velmi rád, ale pro závodění to podle něj nebude to pravé.

„Miluji Zandvoort,“ řekl Russell, který naposledy závodil na okruhu ve F3 v roce 2016.

Russell si okruh pochvaluje. Zařadil by ho na seznam pěti svých nejoblíbenějších. „Ale závodění bude stejně špatné jako v Monaku. Každý ví, co může očekávat, když přijede do Monaka. Každý ví, co očekávat, když jedeme do Austrálie. Předjíždíme bude omezené.“

Asfalt, klopení, více zastávek v boxech a trestání chyb. Jak se změní a co přinese Zandvoort?

Asfalt, klopení, více zastávek v boxech a trestání chyb. Jak se změní a co přinese Zandvoort?

„Nyní bude na seznam přidán Zandvoort. Musíme to přijmout. Jdeme tam, kvůli Maxovi a nizozemským fanouškům. Formule 1 by nebyla tím, čím je, bez fanoušků, takže to musíme ocenit. Je to úžasný okruh. Opravdu doufám, že se nezbaví štěrku, protože to je to, co vyvolává obavy při jízdě po okruhu. Bude tam však téměř nemožné závodit.“

Podle Russella by mohlo trochu pomoci zpomalení první zatáčky. Na současné verzi podle něj pojedou jezdci formule 1 minimálně na třetí rychlostní stupeň.

Další článek: Alonsa čeká po Le Mans ještě osm závodů. Neřekl, kde pojede

22:04 | Tak Norrisův druhý trénink neukončilo předčasně poškození podlahy (i když to měl také), ale problém s pohonnou jednotkou.
17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink Russell (54.713)
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10