Miluji Zandvoort, ale bude to druhé Monako, říká Russell

George Russell na rozdíl od většiny svých kolegů na Zandvoortu závodil. Okruh má velmi rád, ale pro závodění to podle něj nebude to pravé.

„Miluji Zandvoort,“ řekl Russell, který naposledy závodil na okruhu ve F3 v roce 2016.

Russell si okruh pochvaluje. Zařadil by ho na seznam pěti svých nejoblíbenějších. „Ale závodění bude stejně špatné jako v Monaku. Každý ví, co může očekávat, když přijede do Monaka. Každý ví, co očekávat, když jedeme do Austrálie. Předjíždíme bude omezené.“

Asfalt, klopení, více zastávek v boxech a trestání chyb. Jak se změní a co přinese Zandvoort?

Asfalt, klopení, více zastávek v boxech a trestání chyb. Jak se změní a co přinese Zandvoort?

„Nyní bude na seznam přidán Zandvoort. Musíme to přijmout. Jdeme tam, kvůli Maxovi a nizozemským fanouškům. Formule 1 by nebyla tím, čím je, bez fanoušků, takže to musíme ocenit. Je to úžasný okruh. Opravdu doufám, že se nezbaví štěrku, protože to je to, co vyvolává obavy při jízdě po okruhu. Bude tam však téměř nemožné závodit.“

Podle Russella by mohlo trochu pomoci zpomalení první zatáčky. Na současné verzi podle něj pojedou jezdci formule 1 minimálně na třetí rychlostní stupeň.

Diskuze (4) Další článek: Alonsa čeká po Le Mans ještě osm závodů. Neřekl, kde pojede
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
22. října | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
22. října | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
22. října | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00