Mikrofon zachytil Ricciarda: Je to na hov**, řekl. Myslel tím nový vůz?

Prezentaci nového vozu okořenila náhodně zachycená slova Daniela Ricciarda.
Foto: Getty Images / Peter Fox
Mikrofon zachytil Ricciarda: Je to na hov**, řekl. Myslel tím nový vůz? | Foto: Getty Images / Peter Fox

„Jo, ne, je to hrozné. Je to na hov**, je to horší,“ řekl Ricciardo během prezentace nového vozu. Slova Australana zachytil mikrofon. Vzhledem k tomu, že chyběly záběry, nebylo patrné, na co se Ricciardo dívá. 

Během pozdější oficiální prezentace F1 Ricciardo poměrně diplomatickou odpovědí naznačil, že ne vše z vozu lahodí jeho oku.

„Líbí se mi jeho zadní část,“ řekl. „Zadní část vypadá jako ze staré školy, připomíná mi to stylem rok 2008, což je super. Předek je hodně odlišný, ale jako u všech věcí, čím déle se na něj díváte, tím normálnější je začnete vnímat.“

Když Ricciardo o této záležitosti hovořil později, vysvětlil, že komentáře zachycené na mikrofon rozhodně neměly nic společného s designem vozu pro rok 2022.

„Pravděpodobně jsem mluvil o něčem jiném, protože upřímně řečeno jsme se bavili o docela dost věcech,“ řekl jezdec McLarenu.

„Abych byl upřímný, nevzpomínám si, že bych něco takového řekl, protože mi to vlastně přišlo docela v pohodě. Nebyl bych k němu tak vyhraněný, možná to bylo tím lakem, ale tohle bych o něm neřekl.“

Váš názor Další článek: Přinesou nové vozy těsnější závodění? Hned to nebude, myslí si Tombazis
10:04 | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
1:59 | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.
20:20 | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.
22. října | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00