Mika Salo řadí Räikkönena mezi kandidáty na boj o titul

Comeback finské superstar se zatím zdá být velmi povedený. Po výborném výsledku v Bahrajnu se najdou i tací, kteří věří v Räikkönenův letošní zisk titulu.
Mika Salo řadí Räikkönena mezi kandidáty na boj o titul

Mika Salo, finský jezdec, který před lety stejně jako Räikkönen brázdil vody formule 1, svého krajana mezi současnými jezdci řadí velmi vysoko a věří, že dokáže bojovat o titul. Má to ovšem jednu podmínku, Lotus musí udržet krok ve vývoji.

"Lotus je zatím nejkonzistentnějším týmem. Dosud byl rychlý na každém okruhu. Z tohoto ohledu vypadá Kimiho situace mimořádně příznivě. Vůbec bych se nedivil, kdyby už v této sezoně bojoval o titul až do konce, tedy pokud Lotus nebude mít problém s rychlostí vývoje," řekl Salo pro Speed.tv.

Podobný názor jako Salo má také Marc Surer, švýcarský pilot, který v královně motorsportu jezdil mezi lety 1979 a 1986:

"Kimi podle mého názoru všem ukázal, že je schopný dělat stejné věci jako před svým odchodem. Je mnohem mladší než Schumacher a když se podíváte na formuli 1 v posledních deseti letech, vyjde vám Kimi jako jeden z vůbec největších talentů ve formuli 1. Je ale pravdou, že Lotus začal sezonu dobře i loni a pak se propadl hluboko polem. Hlavní otázkou tedy není Kimiho výkonnost, ale zda tým dokáže udržet vývoj vozu a tím pádem také současnou výkonnost?"

Další článek: Jezdecké složení testů v Mugellu je téměř kompletní