Micka Schumachera zaskočila náročnost F1, myslí si Hill

Velkou část letošní sezony se řešilo, zda si Mick Schumacher dokáže udržet sedačku v F1 i pro sezonu 2023. To se Němci nakonec nepodařilo a nyní se množí názory, proč se tak stalo. Jeden z nich přidal i Damon Hill.

Foto: Getty Images/Rudy Carezzevoli

Micka Schumachera zaskočila náročnost F1, myslí si Hill | Foto: Getty Images/Rudy Carezzevoli

Ačkoliv Mick Schumacher dlouho zůstával ve hře o setrvání v královně motorsportu, nakonec byl pro nadcházející ročník nahrazen Nikem Hülkenbergem a zůstal bez angažná. 

Jméno Schumacher stále budí emoce a řada expertů je dotazována na názor, proč se syn sedminásobného šampiona nedokázal v F1 více prosadit –⁠ minimálně prozatím, jelikož nelze vyloučit případný comeback.

Svůj pohled v podcastu oficiálního webu F1 nyní přidal Damon Hill, mistr světa z roku 1996 a tehdejší velký rival Michaela Schumachera.

„Myslím, že Mick byl pod drobnohledem a velkým tlakem a řekl bych, že ho to nakonec dostalo,“ uvedl Hill v podcastu F1 Nation. „Nevím, kdo mu radí, ale nejspíš zjistil, že je to ve formuli 1 těžší, než si myslel.“

Muž, který je rovněž synem vícenásobného světového šampiona F1 –⁠ Grahama Hilla, rovněž poukázal také na to, proč si Haas nakonec vybral Hülkenberga.

„Jsou zde určité aspekty, které v F1 získáte jen díky létům stráveným v tomto sportu. Ty podle mě Nico Hülkenberg má, a proto se může soustředit na výkony. Každý tým ostatně potřebuje, aby jeho lidé mohli prostě dělat svou práci bez toho, aniž by byli vystaveni stresu.“

Další článek: Alonso nás při prvním testu ohromil, říká šéf Astonu Martin Krack

Témata článku: , , ,

Aktuality

10:30 | Kubica po přechodu Orlenu k AlphaTauri nejspíše končí ve F1. Nekončí ale v motorsportu. Bude jezdit pro tým WRT v letošní sezóně WEC v kategorii LMP2. Tým potvrdil také Louise Delétraze. Třetím jezdcem ve voze 41 bude Rui Andrade. 
20:36 | Ve věku 80 let zemřel vítěz dvou grand prix Jean-Pierre Jabouille. Do historie se zapsal jako první vítěz s přeplňovaným motorem ve F1. 
19:33 | Red Bull má zítra v 15:00 prezentaci a očekává, že potvrdí spolupráci s Fordem... 
1. února | Jean Alesi se stal šéfem okruhu Paula Ricarda.. 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února