Mick si místo zaslouží, říká Vettel. Vina je podle něj také na straně Haasu

Mick Schumacher i Sebastian Vettel končí ve F1, i když prvně jmenovaný věří, že se brzy vrátí.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Mick si místo zaslouží, říká Vettel. Vina je podle něj také na straně Haasu | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Vettel doporučoval Schumachera jako svého nástupce u Astonu Martin, ale tým angažoval Fernanda Alonsa. Schumacher nakonec přišel o sedačku u Haasu a minimálně dočasně ve F1 končí.

„Je to pro něj samozřejmě hořké a je mi ho líto,“ řekl Vettel pro Sky Germany. „Myslím, že vedení týmu Haas je někdy... ano... nechci to říkat, ale někdy je to těžké pochopit.“

„Myslím, že Mick si místo absolutně zaslouží. Sezona pro něj určitě nebyla jednoduchá, tu a tam možná udělal nějakou chybu, ale myslím, že ani tým nebyl bez viny nebo nevinný, alespoň z vnějšího pohledu. Myslím, že se teď soustředí na nový úkol, na další kroky, které přijdou. Věřím a doufám, že dostane šanci, protože potenciál má.

„Prostředí je pro každého jezdce nesmírně důležité. I když se někteří jezdci tváří, že na tom nezáleží, tak jezdec, kterému na tom nezáleží, neexistuje a nikdy neexistoval. Co se toho týče, Haas si určitě mohl počínat lépe. Nyní je to takhle. Myslím, že se Mick z této situace hodně poučil a poučí a doufejme, že se brzy vrátí silnější."

Další článek: Staňkovi nevyšel debut v Abú Dhabí kvůli nedostatku financí, zúčastní se alespoň testování

Témata článku: , ,

Aktuality

11:05 | Stanice Nova Action bude v lednu vysílat Dakar... na místo vyrazí i štáb. 
9:03 | V italské Bologni se dnes uskuteční Galavečer FIA. Budou předány ceny nejen mistrům světa... přenos z galavečeru bude od 21:30 vysílán živě, odkaz najdete včas na F1sport. 
8. prosince | „Situace ve Ferrari mě mrzí a dělá mi starosti,“ řekl Montezemolo listu Corriere dello Sport. „V těchto chvílích, protože mi na Ferrari opravdu záleží, se raději nebudu vyjadřovat jinak, než že poznamenám, že mám pocit, že je to společnost bez vůdce.“ 
7. prosince | Pro přístup do paddocku formule 1 nebude už potřeba mít očkování proti covidu-19. F1 rozvolňuje...