Mick Schumacher získal ve formuli 2 první vítězství

Mick Schumacher získal první vítězství a první stupně vítězů ve formuli 2.
Mick Schumacher získal ve formuli 2 první vítězství

Micku Schumacherovi se zatím v první sezóně ve formuli 2 moc nedařilo. Před Maďarskem byl se 30 body na 13. místě. Nejlepším výsledkem bylo čtvrté místo ve sprintu na Red Bull Ringu. K 30 bodům nyní přidal dalších 15 za premiérové vítězství. 

Možná je vhodné zmínit, že ve F2 sice jezdí všichni se stejným vozem, ale mezi týmy a jejich kvalitou jsou přece jen rozdíly. Prema patří napříč motorsportu mezi ty nejlepší, ale letos se ji moc nedaří. Schumacherův týmový kolega Sean Gelael je na tom v pořadí ještě hůře a to jede svou třetí sezónu ve F2 a má také zkušenosti s vozy formule 1.

V Maďarsku začal Schumacher dobře. V kvalifikaci obsadil čtvrtou příčku. Hlavní závod formule 2 byl v sobotu zkrácen poté, co vybouchl motor ve voze Ralpha Boschunga a na trati bylo ve 4. zatáčce velké množství oleje.

Schumacher obsadil v hlavním závodě osmé místo. První osmička se pro sprint otáčí, takže Schumacher odstartoval z pole position.

Ze druhého místa startoval Nobuharu Macušita, který se v první zatáčce snažil dostat před Schumachera, ale ten mu nic nedaroval a vytlačil ho do únikové zóny. Později se několikrát dostal pod 1 sekundu a mohl tak využít DRS, ale k útoku nedošlo. Macušita se musel naopak bránit útoku třetího Sérgia Sette Câmary.

Další článek: Wolff potvrdil, že Mercedes vybírá mezi Bottasem a Oconem

Témata článku: ,