Mick Schumacher ví, že si místo ve F1 musí vybojovat

Mick Schumacher si uvědomuje, že sedačku ve formuli 1 mu nezajistí jeho slavné příjmení, ale musí si ji vybojovat svými výkony na trati v nižších formulových sériích.
Mick Schumacher ví, že si místo ve F1 musí vybojovat

Syn sedminásobného mistra světa formule 1 Michaela Schumachera dnes (v neděli) slaví 21. narozeniny. Mick Schumacher na sebe poprvé upozornil v roce 2018, kdy vyhrál evropský šampionát formule 3.

Od minulé sezóny působí ve formuli 2 u týmu Prema. K tomu se stal členem Jezdecké akademie Ferrari. Ve F2 vloni zazářil vítězstvím ve sprintu na Hungaroringu, jinak ale bodoval jen v dalších osmi závodech a celkově skončil dvanáctý.

Schumacher si proto uvědomuje, že pokud chce získat místo ve F1, musí letos bojovat ve F2 o titul.

„Uvědomuji si, že pokud se chci stát pilotem formule 1, musí se mi dařit v juniorských šampionátech jako formule 2,“ řekl pro Infobae. „Žádný junior nedosáhl na F1 kvůli svému příjmení a není to (dosažení F1) jistota.“

Mick Schumacher nebude během příští sezóny testovat Alfu Romeo

Mick Schumacher nebude během příští sezóny testovat Alfu Romeo

Pokud by se mu začalo dařit, dá se očekávat, že jako junior Ferrari nejprve dostane sedačku u Alfy Romeo.

„Nad tím teď ale nepřemýšlím. Plně se soustředím na sezónu 2020 formule 2, která je pro mě velice důležitá. Toto je výzva, kterou nyní mám a chci, aby se mi dařilo. Nemohu se dočkat začátku sezóny.“

Jako syn nejúspěšnějšího pilota formule 1 je Mick často se svým otcem srovnáván. „Vůbec mě to netrápí. Můj otec je v mých očích nejlepší závodník všech dob a pokud mě s ním lidé srovnávají, jsem na to velmi hrdý.“

Foto: FIA F2

Další článek: Lehto nevěří Alonsovu návratu do F1. Týmy nebudou chtít riskovat, říká

18:23 | Novou smlouvu má mít také Spa... nejméně do roku 2022.
12:23 | Roger Penske potvrdil, že se Ferrari zajímá o vstup do IndyCar od roku 2022, kdy budou zavedeny hybridní motory.
4. června | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
4. června | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.