Mick Schumacher ve formuli 1? Dotklo by se to srdcí fanoušků, říká Carey

Chase Carey by byl rád, kdyby se Mick Schumacher v budoucnu objevil ve formuli 2.

Mick Schumacher vyhrál jeden ze tří závodů evropské formule 3 ve Spa. Celkově to bylo jeho třetí pódium a první vítězství v sérii. Schumacher je průběžně na 8. místě. Uvidíme ho někdy ve formuli 1?

Chase Carey by byl rád, kdyby ano. Podle něj by to kvitovali fanoušci Michaela Schumachera a obecně fanoušci formule 1, kteří vyrůstali v době, kdy sedminásobný mistr světa závodil.

„Byl by to samozřejmě skvělý příběh,“ řekl Carey pro Bild. „Michael Schumacher hraje ve formuli 1 stále jedinečnou roli. Je a bude ikonou našeho sportu.“

„Bez ohledu na to, bychom se chtěli snažit ulehčit dobrým mladým pilotům přestup do F1. Pokud by přišel Michaelův syn Mick, bylo by to speciální, o tom není pochyb. Jedinečným způsobem by se dotkl srdcí mnoha fanoušků.“

V Kolíně nad Rýnem byla otevřena výstava věnovaná Michaelu Schumacherovi

Diskuze (35) Další článek: Do F1 se má vrátit degradace pneumatik, jaká byla v roce 2011
10:04 | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
1:59 | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.
20:20 | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.
22. října | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.