Mick Schumacher se stal členem juniorského programu Ferrari

Mick Schumacher se stal oficiálně členem juniorského programu Ferrari ve formuli 1.
Mick Schumacher se stal členem juniorského programu Ferrari

Jak bylo již dříve avizováno, loňský šampion evropské formule 3 byl blízko vstupu do Jezdecké akademie Ferrari.

Italská stáj nyní potvrdila, že syn sedminásobného mistra světa Michaela Schumachera Mick bude členem jejího juniorského programu. Jeho kolegy v jezdecké akademii budou Callum Ilott, Giuliano Alesi, Marcus Armstrong, Robert Schwartzman, Enzo Fittipaldi a Gianluca Petecof.

Ze seznamu členů Jezdecké akademie Ferrari naopak zmizeli Antonio Fuoco, který v minulé sezóně formule 2 závodil za český tým Charouz Racing, a čínský pilot evropské F3 Guan Ju Žou.

„Pro mě, který jej zná od jeho narození, má přivítání Micka do Ferrari velmi speciální význam. Vybrali jsme si jej ale pro jeho talent a lidské a profesionální kvality, které jej i přes jeho mladý věk odlišovaly od ostatních,“ říká nový šéf Ferrari Mattia Binotto.

Spěchat do F1 by byla chyba, ví podle Todta Mick Schumacher

Spěchat do F1 by byla chyba, ví podle Todta Mick Schumacher

Schumacher je podle svých slov „nadšený“ z toho, že se připojuje k Ferrari. A to nejen pro vazby Ferrari k jeho rodině, ale také vzhledem k úspěchu týmu v historii.

Jeho otec Michael s Ferrari strávil 11 sezón a získal v barvách stáje z Maranella pět ze svých sedmi jezdeckých titulů.

„Je více než zřejmé, že Ferrari má už od narození v mém srdci a také v srdci naší rodiny velké místo,“ řekl Schumacher. „Z této příležitosti mám proto radost také z osobního pohledu,“ dodal 19letý pilot.

Schumachera letos čeká sezóna ve formuli 2 v týmu Prema, za který závodil už ve F3. Jeho jmenování členem Jezdecké akademie Ferrari mu zřejmě nabídne šanci s Ferrari testovat monopost formule 1.

Během sezóny se uskuteční dva dvoudenní testy. Ve dvou z těchto dnů přitom týmy musí nasadit nováčky, kteří neabsolvovali více než dvě velké ceny.

Foto: FIA Formula 3 European Championship

Další článek: Russell se od Hamiltona naučil zejména to, jak komunikovat s týmem

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
15. října | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.