Mick Schumacher otestuje vůz stáje Alpine. Řekne si o závodní sedačku? | Foto: Getty Images / Ryan Pierse

Foto: Getty Images / Ryan Pierse

Mick Schumacher otestuje vůz stáje Alpine. Řekne si o závodní sedačku?

Stáj Alpine pokračuje v hledání jezdecké sestavy pro sezonu 2025. Jedním z kandidátů na zisk sedačky je i Mick Schumacher.

Jak již bylo oznámeno začátkem června, pro stáj Alpine nebude v příštím roce v F1 závodit Esteban Ocon. To znamená, že stáj z Enstone bude mít v příštím roce minimálně z 50 procent jiné složení než letos, co se jezdecké sestavy týká.

Alpine může mít teoreticky v roce 2025 dva nové jezdce, ale má se všeobecně za to, že tým bude chtít i nadále spolupracovat s Pierrem Gaslym. Tento předpoklad navíc během uplynulého víkendu v Barceloně podpořil i nový konzultant týmu Flavio Briatore, který v rozhovoru pro TV stanici Canal+ uvedl, že Gasly „odvádí dobrou práci“.

Situace ohledně druhé závodní sedačky je však podstatně více otevřená. Alpine má údajně zájem o Carlose Sainze, ale Španěl má i jiné možnosti.

Jak uvedl Autosport, dalším kandidátem by mohl být Mick Schumacher, jenž je se značkou Alpine spojen již nyní – Němec totiž hájí barvy francouzského týmu v mistrovství světa vytrvalostních závodů WEC, přestože i nadále působí jako rezervní jezdec Mercedesu v F1.

V rámci vyhodnocení toho, zda by mohl být Schumacher dobrou volbou, usedne příští středu (3. července) syn 7násobného šampiona F1 do dva roky starého monopostu stáje Alpine s označením A522, aby ukázal své schopnosti při testu na okruhu Paul Ricard.

Doporučujeme

Články odjinud