Mick Schumacher má potenciál na to být v F1, jen potřebuje více času, říká Vettel

Sebastian Vettel je přesvědčen, že Mick Schumacher patří do formule 1.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Mick Schumacher má potenciál na to být v F1, jen potřebuje více času, říká Vettel | Foto: Getty Images / Mark Thompson

V padoku F1 tvořili Sebastian Vettel a Mick Schumacher takřka nerozlučnou dvojku. V příští sezoně však na startu velkých cen ani jednoho z nich, pokud se nestane něco nečekaného, neuvidíme. 

Zatímco první jmenovaný odchází dobrovolně do závodnického důchodu, jeho o 12 let mladší kolega bude zcela jistě usilovat o comeback. 

„Samozřejmě je pro něj (pro Micka Schumachera, pozn. red.) škoda, že nebude pokračovat i v příštím roce. Doufám ale, že si najde cestu zpět, protože si myslím, že do F1 se svým potenciálem patří,“ řekl Sebastian Vettel v pořadu Hangar-7 televize Servus TV.

„Řekl bych, že je jezdcem, který potřebuje trochu více času a že nejspíš nebyl v nejlepším prostředí. Přál bych si tedy, aby se v budoucnu vrátil a našel lepší místo,“ podpořil čtyřnásobný šampion Schumachera, který bude v příští sezoně zastávat pozici rezervního pilota Mercedesu.

„Dostane nyní příležitost se toho hodně naučit, a to jak od týmu, tak od ostatních jezdců. Myslím, že je pouze na něm, aby tvrdě pracoval a vrátil se zpět,“ dodal vítěz 53 velkých cen, který bude koncem ledna se Schumacherem závodit v barvách Německa v tradičním Závodě šampionů.

Další článek: Ztratili jsme legendu, Pelé navěky. Svět formule 1 vzpomíná na zesnulou legendu

Témata článku: ,