Mick Schumacher se po konci ve FDA stal rezervním pilotem Mercedesu

Mick Schumacher se stal novým rezervním pilotem Mercedesu. Stalo se tak bezprostředně poté, co Ferrari na svém webu oznámilo, že německý jezdec již nebude součástí jeho jezdecké akademie (FDA).

Foto: Mercedes-AMG PETRONAS F1 Team

Mick Schumacher se po konci ve FDA stal rezervním pilotem Mercedesu | Foto: Mercedes-AMG PETRONAS F1 Team

Oznámené novinky nejsou velkým překvapením. O konci Micka Schumachera v jezdecké akademii Ferrari se totiž spekulovalo již delší dobu.

„Scuderia Ferrari děkuje Mickovi za čtyři roky a mnoho společně ujetých kilometrů. Přejeme mu vše nejlepší do budoucna,“ uvedl tým v prohlášení na adresu jezdce, který souběžně s působením ve FDA závodil v posledních dvou letech v F1 pro stáj Haas.

Syn sedminásobného šampiona F1 Michaela Schumachera se stal juniorem Ferrari v roce 2019 a o rok později uzmul titul mistra ve formuli 2. S přispěním Scuderie získal Schumacher sedačku u Haasu v F1, kde strávil dvě sezony. Vůz Ferrari F1 si německý pilot vyzkoušel pouze při testovacích jízdách.

Schumacher novým náhradníkem Mercedesu

Jen několik minut poté, co Schumacher opustil jezdeckou akademii Ferrari, byl 23letý Němec potvrzen u Mercedesu jako rezervní pilot. Díky nově získanému angažmá se Schumacher udrží v kolotoči F1 i po ztrátě pozice závodního jezdce Haasu.

„Mick bude hrát důležitou roli při vývoji modelu W14. V průběhu roku bude pravidelně pracovat na simulátoru v Brackley. Vedle toho bude Mick přítomen na všech velkých cenách a bude po celý rok plnit marketingové povinnosti,“ napsal Mercedes v tiskové zprávě.

„Jsem nadšený, že mohu být součástí týmu Mercedes-AMG PETRONAS F1 jako jeho rezervní jezdec pro rok 2023. Jsem odhodlán dát do toho vše a beru to jako nový začátek. Jsem vděčný Totovi (Wolffovi, pozn. red.) a všem zúčastněným, že mi dali důvěru,“ řekl Mick Schumacher.

Další článek: Austrálie prodloužila smlouvu. V Džiddě se v roce 2024 pojede první závod sezóny

Témata článku: , , ,

Aktuality

19:28 | Ve F1 se McLarenu nedaří, v IndyCar právě Felix Rosenqvist získal pro tým pole position. 
9:38 | Franco Colapinto vyhrál sprint F3, ale byl diskvalifikován kvůli porušení technických pravidel (u všech tří vozů MP Motorsport). Z vítězství se tak dodatečně raduje O'Sullivan. 
9:09 | Alonso, Russell, Hülkenberg, Albon a Cunoda porazili své týmové kolegy ve všech letošních kvalifikacích. 

GP Austrálie 2023

Pátek 31. března 2023
1. trénink Verstappen
2. trénink Alonso
Sobota 1. dubna 2023
3. trénink Verstappen
Kvalifikace Verstappen
Neděle 2. dubna 2023
Závod 07.00