Mick bude jednou mistrem světa F1, věří Kehmová

Sabihe Kehmová je zástupkyní Michaela Schumachera, ale v současné době spolupracuje také s jeho synem Mickem. V rozhovoru pro německá média uvedla, že se Mick Schumacher brzy objeví ve formuli 1.

Mick Schumacher vloni vyhrál evropskou F3. Letos závodí ve formuli 2 za tým Prema. Aktuálně je na 12. místě s jedním vítězstvím na svém kontě.

Schumacher zůstane ve formuli 2 také v příštím roce. V roce 2021 bychom ho mohli vidět ve voze formule 1. 

Schumacher je členem Jezdecké akademie Ferrari, takže se nabízí sedačka v Alfě Romeo, kde v roce 2021 mají být volná dokonce dvě místa (Räikkönen má smlouvu do konce příštího roku). Volné místo může být teoreticky také u Ferrari, ale nelze očekávat, že by Scuderia vzala jezdce s nulovými zkušenostmi.

„Jsem si jistá, že Mick skončí ve formuli 1, a doufám, že to bude dříve než později,“ řekla Kehmová pro Die Welt.

„Jsem přesvědčená, že se mu ve F1 povede dobře, protože svou práci dělá vždy dobře. Mohu to uzavřít tvrzením, že Mick bude schopen si splnit svůj sen a stát se mistrem světa.“

Video: Mick Schumacher ve voze Ferrari F2004

Video: Mick Schumacher ve voze Ferrari F2004

Letošní sezóna ve formuli 2 nebyla pro  Micka Schumachera úplně ideální. Je ale také pravdou, že měl mnoho smůly. Pětkrát nedokončil závod. O smůle mluví i Kehmová.

„Mick má za sebou sezonu plnou smůly. Měl mnoho problémů a čelil neuvěřitelnému množství smůly. Má před sebou ještě hodně učení, ale myslím, že je velmi dobrý v analyzování věcí a učí se velmi rychle.“

„Opravdu si myslím, že může být mistrem světa F1. Pracuje na tom,“ dodala Kehmová.“

Foto: F2

Další článek: Leclerc je lepší než Verstappen, říká Irvine