Michelin: Válka výrobců je možná, náklady to nezvedne

Michelin se vedle Pirelli účastní výběrového řízení na dodavatele pneumatik pro období od roku 2017. Víme zcela jistě, že v tomto roce budeme mít jen jednoho dodavatele. Francouzi ovšem nesouhlasí s argumenty, které jsou vznášeny proti většímu počtu dodavatelů.
Michelin: Válka výrobců je možná, náklady to nezvedne

Šéf Michelinu pro motorsport Pascal Couasnon říká v rozhovoru pro Motorsport.com, že by jeho firma byla nadšená, kdyby bylo v F1 více dodavatelů.

To je ale spíše jen snem Michelinu, protože v F1 panuje všeobecná shoda, že válka pneumatik by přinesla mnohem vyšší náklady. Couasnon s tím ovšem nesouhlasí.

„Mohlo by to být dražší, než když byste byli sami, ale časy jsou velmi odlišné od let 2005 a 2006. Dnes existuje omezený počet testovacích dní, takže jen tím jste omezili náklady.“

„Týmy dnes také tráví spoustu času ve snaze pochopit pneumatiky, snaží se je lépe využit, takže utratili by více v případě, že by byly dvě rozdílené pneumatiky? Nemyslím si.“

„Řekl bych, že je možné mít konkurenci v oblasti pneumatik. Nebudu říkat válku, protože když mluvíte o válce, tak mluvíte o velkých zdrojích. Ale s řízenými zdroji pro dobrou bitvu, to je možné.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Video: Jenson Button ve voze MP4/6

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.