Michelin: Pneumatiky musí vydržet dvě třetiny závodu

Připomeňme, že Michelin a Pirelli soupeří o to, kdo bude dodávat pneumatiky pro formuli 1 od roku 2017. Rozhodnout musí nyní Bernie Ecclestone a bez ohledu na poslední dění je jasným favoritem Pirelli.
Michelin: Pneumatiky musí vydržet dvě třetiny závodu

Michelin pochopitelně využil defektů Rosberga a Vettela ve Spa k nepřímé kritice svého konkurenta. Postoj Francouzů je dlouhodobě stejný: chtějí ideálně 18palcová kola a pneumatiky, na které bude moci jezdec „zatlačit“.

„Chci vědět, co se stalo ve Spa,“ řekl sportovní šéf Michelinu Pascal Couasnon pro Bild. „Ale nemohu to komentovat, protože nemám data.“

„Jedna věc, kterou mohu říct, je, že nemá smysl dělat pneumatiky pro deset kol. Pneumatiky ve formuli 1 by měly zvládnout alespoň třetinu závodu, ale spíše dvě třetiny,“ říká Couasnon. Připomeňme, že samotné Pirelli uvádí životnost na 40 kol, ale Vettelovi pneumatika explodovala po 28 kolech.

„Musíme se o tom poradit s inženýry a s Berniem Ecclestonem. Je potřeba dát jezdcům pneumatiky, na kterých získají 100 procent z auta a ne 70 procent.“

Couasnon dodal, že rozhodnutí o dodavateli pneumatik pro období po roce 2017 očekává do 5 týdnů.

K tématu:

Michelin: Válka výrobců je možná, náklady to nezvedne

Michelin: Válka výrobců je možná, náklady to nezvedne

Michelin trvá na větších pneumatikách. Odstoupí z tendru?

Michelin trvá na větších pneumatikách. Odstoupí z tendru?

Hembery z Pirelli nechápe počínání Michelinu

Hembery z Pirelli nechápe počínání Michelinu

Foto: Getty Images / Paul Gilham

Další článek: Nico Rosberg se stal otcem

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.