Michelin jedná o návratu do formule 1 na místo Pirelli

Pirelli možná po letošní sezóně ve formuli 1 skončí, protože existuje reálná možnost, že s ním FIA nepodepíše smlouvu a nahradí ho Michelinem.
Michelin jedná o návratu do formule 1 na místo Pirelli

O návratu Michelinu se spekuluje už delší dobu, ale podle BBC došlo k zintenzivnění jednání mezi francouzským výrobcem, jenž ve formuli 1 působil do roku 2006, a Mezinárodní automobilovou federací.

Michelin ujistil, že by se dokázal vrátit už příští rok a vyrobit potřebné pneumatiky pro sezónu 2014. Nechce ale zachovat přístup Pirelli s pneumatikami s kratší životností, které generují vyšší počet zastávek v boxech.

Michelin si také původně kladl za podmínku větší kola, současná 13palcové chtěl nahradit 18palcovými, ale nakonec ustoupil a je ochoten s tímto krokem vyčkat. Francouzům už ani nevadí, že by byli jednotnými dodavateli a neměli ve formuli 1 žádnou konkurenci.

Pirelli sice už má smlouvu na příští rok s Ecclestonem a týmy, ale s FIA nikoliv, a ta je rozhodující.

Diskuze (33) Další článek: Tréninky ve Spa uzavřel nejlepším časem Vettel
21:03 | Albon bude jezdit s číslem 23.
11:42 | Max Verstappen lituje, že si nikdy nezazávodil s Fernandem Alonsem. V době, kdy přišel do F1, měl už Alonso nekonkurenceschopné auto.
15. prosince | Da Costa získal pole position pro první závod formule E, Vandoorne pátý, Massa po červených vlajkách devatenáctý. Závod od 13:00 na Eurosportu.