Michelin jedná o návratu do formule 1 na místo Pirelli

Pirelli možná po letošní sezóně ve formuli 1 skončí, protože existuje reálná možnost, že s ním FIA nepodepíše smlouvu a nahradí ho Michelinem.
Michelin jedná o návratu do formule 1 na místo Pirelli

O návratu Michelinu se spekuluje už delší dobu, ale podle BBC došlo k zintenzivnění jednání mezi francouzským výrobcem, jenž ve formuli 1 působil do roku 2006, a Mezinárodní automobilovou federací.

Michelin ujistil, že by se dokázal vrátit už příští rok a vyrobit potřebné pneumatiky pro sezónu 2014. Nechce ale zachovat přístup Pirelli s pneumatikami s kratší životností, které generují vyšší počet zastávek v boxech.

Michelin si také původně kladl za podmínku větší kola, současná 13palcové chtěl nahradit 18palcovými, ale nakonec ustoupil a je ochoten s tímto krokem vyčkat. Francouzům už ani nevadí, že by byli jednotnými dodavateli a neměli ve formuli 1 žádnou konkurenci.

Pirelli sice už má smlouvu na příští rok s Ecclestonem a týmy, ale s FIA nikoliv, a ta je rozhodující.

Další článek: Tréninky ve Spa uzavřel nejlepším časem Vettel

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.