Michelin jedná o návratu do formule 1, ale má své podmínky

Francouzský výrobce pneumatik Michelin by se mohl vrátit do formule 1 a nahradit Bridgestone, jenž na konci letošní sezóny končí. Bibendum má ale své podmínky, týkají se vztahu k životnímu prostředí.

Jean-Dominique Senard za Michelin potvrdil, že druhý největší světový výrobce pneumatik vede "formální jednání" s FIA.

"Mohli bychom zvážit návrat, ale jsou tu velmi jasné podmínky," řekl Senard pro Bloomberg. Podle něj by se pravidla musela změnit tak, aby pneumatiky "mohly předvést výkonnost, kterou můžou přinést především v oblasti úspory paliva a snížení emisí CO2. Hlavní je, aby pneumatiky mohly ukázat, co můžou přinést automobilovému průmyslu," dodal.

Mezinárodní automobilová federace odmítla jednání s Michelinem komentovat. Francouzi dodávali své pneumatiky do formule 1 do roku 2006. FIA se o sezónu dříve rozhodla pro jednotného dodavatele, aby snížila náklady týmů na vývoj a dostala pod kontrolu výkonnost obutí. Michelin odmítl se výběrového řízení na jednotného dodavatele zúčastnit, protože chtěl působit v konkurenčním prostředí. S formulí 1 se rozloučil mistrovskými tituly Fernanda Alonsa a Renaultu.

Další článek: Jak je to s možnou absencí až tří závodů?