Michelin: Formule 1 je zklamáním a trochu nás štve, napravili bychom to

Sportovní šéf Michelinu Pascal Couasnon potvrdil zájem své firmy o návrat do formule 1 už v roce 2014 a vyvrátil některé nepravdivé spekulace.
Michelin: Formule 1 je zklamáním a trochu nás štve, napravili bychom to

Zájem Michelinu o formuli 1 je podle Couasnona skutečný, ale zatím zůstává jen u něj. "Můžu vám potvrdit, že není domluvené žádné jednání s Berniem Ecclestonem," řekl pro Le Figaro.

"Moc dobře neznám svět formule 1, ale všichni tito lidé se tak trochu drží v šachu. Jestli přijdou jednání, povedeme je s FIA, Ecclestonem, ale také za přítomnosti týmů."

K rozhovorům tedy nedošlo ani v případě FIA, která má hlavní slovo. "Vyslali jsme jim vzkazy, stejně tak jako široké veřejnosti. Naše pozice je proto známá. Pokud souhlasí s jednáním, abychom zjistili, jak se dají pneumatiky používat a prezentovat jinak, jsme na to připraveni," deklaroval Couasnon.

Michelin totiž zásadně nesouhlasí s tím, jakou roli teď hrají pneumatiky v královně motorsportu. "Formuli 1 samozřejmě pozorně sledujeme, ale způsob, jakým je dnes prezentována, se nám vůbec nelíbí."

"Je pro mě zklamáním a tak trochu mě štve. Tím, že se budou pneumatiky měnit každých pár kol, nebo dokonce každých pár zatáček, není dobrou vizitkou pro výrobek tak důležitý pro automobily."

Právě aby formule 1 byla reprezentativnější ve vztahu k silničním vozům, chtěl by Michelin také zvětšení kol z 13palcových na 18palcová, i když se mělo za to, že od tohoto požadavku ustoupil.

"Jednou z výzev bude se přiblížit špičkovým vozům. Jestli je formule 1 připravena přejít na 18palcová kola, už běžíme! Byla by to určitě jedna z důležitých podmínek zapojení," upozornil Couasnon.

Od čeho ale Francouzi opravdu upustili, je požadavek na konkurenci. "Vždy jsme říkali, že nás přítomnost konkurenta zajímá. Ale v tomto bodě jsme dospěli k vývoji, jeho nepřítomnost, která v minulosti byla překážkou, už jí není. Dnes jsme připraveni do toho jít sami, pokud v tom bude technická výzva, i když to bude monopol."

A podle sportovního šéfa francouzské značky je pořád čas na jednání a konečné rozhodnutí. "Určitě přijde chvíle, kdy už to nebude možné. Taky musíme mít čas na výrobu pneumatik. Řekněme, že na konci října by už asi bylo pozdě..."

Diskuze (107) Další článek: Red Bull není neporazitelný, ale začíná být pozdě, říká Hamilton
10:08 | A Ferrari potvrdilo totéž.
10:06 | Alfa Romeo oficiálně potvrdila účast Micka Schumachera v sezónních testech.
9:45 | Dnes se koná klíčová schůzka, na které budou týmy projednávat změny pravidel a další novinky pro období po roce 2020.
25. března | Jody Egginton je novým technickým ředitelem Toro Rosso.

GP Bahrajnu 2019

Pátek 29. března 2019
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 30. března 2019
3. trénink 13.00–14.00
Kvalifikace 16.00–17.00
Neděle 31. března 2019
Závod 17.10