Michelin: Formule 1 je zklamáním a trochu nás štve, napravili bychom to

Sportovní šéf Michelinu Pascal Couasnon potvrdil zájem své firmy o návrat do formule 1 už v roce 2014 a vyvrátil některé nepravdivé spekulace.
Michelin: Formule 1 je zklamáním a trochu nás štve, napravili bychom to

Zájem Michelinu o formuli 1 je podle Couasnona skutečný, ale zatím zůstává jen u něj. "Můžu vám potvrdit, že není domluvené žádné jednání s Berniem Ecclestonem," řekl pro Le Figaro.

"Moc dobře neznám svět formule 1, ale všichni tito lidé se tak trochu drží v šachu. Jestli přijdou jednání, povedeme je s FIA, Ecclestonem, ale také za přítomnosti týmů."

K rozhovorům tedy nedošlo ani v případě FIA, která má hlavní slovo. "Vyslali jsme jim vzkazy, stejně tak jako široké veřejnosti. Naše pozice je proto známá. Pokud souhlasí s jednáním, abychom zjistili, jak se dají pneumatiky používat a prezentovat jinak, jsme na to připraveni," deklaroval Couasnon.

Michelin totiž zásadně nesouhlasí s tím, jakou roli teď hrají pneumatiky v královně motorsportu. "Formuli 1 samozřejmě pozorně sledujeme, ale způsob, jakým je dnes prezentována, se nám vůbec nelíbí."

"Je pro mě zklamáním a tak trochu mě štve. Tím, že se budou pneumatiky měnit každých pár kol, nebo dokonce každých pár zatáček, není dobrou vizitkou pro výrobek tak důležitý pro automobily."

Právě aby formule 1 byla reprezentativnější ve vztahu k silničním vozům, chtěl by Michelin také zvětšení kol z 13palcových na 18palcová, i když se mělo za to, že od tohoto požadavku ustoupil.

"Jednou z výzev bude se přiblížit špičkovým vozům. Jestli je formule 1 připravena přejít na 18palcová kola, už běžíme! Byla by to určitě jedna z důležitých podmínek zapojení," upozornil Couasnon.

Od čeho ale Francouzi opravdu upustili, je požadavek na konkurenci. "Vždy jsme říkali, že nás přítomnost konkurenta zajímá. Ale v tomto bodě jsme dospěli k vývoji, jeho nepřítomnost, která v minulosti byla překážkou, už jí není. Dnes jsme připraveni do toho jít sami, pokud v tom bude technická výzva, i když to bude monopol."

A podle sportovního šéfa francouzské značky je pořád čas na jednání a konečné rozhodnutí. "Určitě přijde chvíle, kdy už to nebude možné. Taky musíme mít čas na výrobu pneumatik. Řekněme, že na konci října by už asi bylo pozdě..."

Diskuze (107) Další článek: Red Bull není neporazitelný, ale začíná být pozdě, říká Hamilton
18:16 | U obou mercedesů se mění vodní pumpy. (via AMuS)
18:06 | Na obou vozech Mercedesu se pracuje. Převodovky jsou venku... možná jde ale jen o preventivní prohlídky.
16:58 | Verstappen mění převodovku. Odstartuje z 18. místa
15:13 | Pětkrát se o titulu mistra světa rozhodlo na americké půdě. Bude to dnes pošesté? Závod začíná ve 20:10. 1959: Brabham 1970: Rindt 1974: Fittipaldi 1977: Lauda 2015: Hamilton

GP USA 2018

Pátek 19. října 2018
1. trénink Hamilton (1:47.502, mokro)
2. trénink Hamilton (1:48.716, mokro)
Sobota 20. října 2018
3. trénink Vettel (1:33.797)
Kvalifikace Hamilton (1:32.237)
Neděle 21. října 2018