Michal Šmídl a tým Redline vyhráli virtuální Le Mans! Verstappen havaroval

Velký úspěch pro český sim racing přinesla oficiální virtuální verze slavné čtyřiadvacetihodinovky v Le Mans! O vítězství týmu Redline se zasloužil i Čech Michal Šmídl.
Foto: Twitter Le Mans Virtual
Michal Šmídl a tým Redline vyhráli virtuální Le Mans! Verstappen havaroval | Foto: Twitter Le Mans Virtual

Tým Redline vedl závod od prvních minut s vozem Oreca 07 Gibson #123, ve kterém se kromě pilota IndyCar Felixe Rosenqvista a dvou sim racerů střídal i úřadující mistr světa F1 Max Verstappen.

Nizozemský pilot se krátce po startu dostal do vedení a budoval svému vozu náskok, nakonec však prototyp #123 skončil právě po jeho chybě.

Po sedmi hodinách závodu projížděl vedoucí Verstappen šikanami Ford v závěrečné části okruhu La Sarthe a po agresivním přejetí přes obrubník ztratil kontrolu nad vozem. Tvrdý náraz do bariéry a široký rozsah poškození znamenal pro posádku Verstappen, Rosenqvist, Benecke, Kerkhof předčasný konec v závodě.

V dalším průběhu závodu se však dostal do čela sesterský prototyp #70. V něm se s profesionálními závodníky Felipem Drugovichem a Oliverem Rowlandem a sim racerem Jeffreym Rietveldem střídal i český jezdec virtuálních závodů Michal Šmídl.

Někdejší pilot oficiální F1 Esports Series a několikanásobný šampion české Virtual GP se poprvé objevil za volantem už během sobotního odpoledne. Po několika hodinách bojoval Michal Šmídl v přímém internetovém přenosu do celého světa o druhé místo.

Šmídl a Verstappen jako kolegové v Le Mans. Je to pro mě čest, říká český sim racer

Šmídl a Verstappen jako kolegové v Le Mans. Je to pro mě čest, říká český sim racer

Příjemné překvapení pak čekalo na české fanoušky v neděli ráno. Po skvělé noci kroužila Oreca 07 #70 stáje Redline na prvním místě s více než minutu a půl velkým náskokem před nejbližší konkurencí.

Michal Šmídl, Felipe Drugovich, Oliver Rowland a Jeffrey Rietveld nakonec zvítězili o více než minutu před vozem Oreca 07 #1 slavné švýcarské stáje Rebellion Racing (v esportu jako Rebellion GPX Esports).

Další tým známý z reálného Le Mans a závodů FIA WEC skončil třetí. Tom Dillmann, Bent Viscaal, Jesper Pedersen a Jernej Simončič hájili barvy stáje ByKolles (Floyd ByKolles-Burst).

Na desátém místě dojel druhý z vozů Rebellion Racing, ve kterém se střídal i další Čech Jiří Toman. Druhým sim racerem v posádce byl Maďar Marcell Csincsik, profesionálními závodníky byly hvězdy FIA WTCR a Evropské Le Mans Series Nestor Girolami a Jie I-fej.

Martin Štefanko posílil esportový tým Williamsu

Martin Štefanko posílil esportový tým Williamsu

Slovenské kvarteto týmu ARC Bratislava ve složení Maťo Homola, Dávid Nemček, Dennis Zeťák, Jakub Štofko závod nedokončilo.

Tým Redline se raduje z vítězství i ve třídě GTE, kde s vozem BMW M8 GTE #71 triumfovali Rudy van Buren, Lorenzo Colombo, Enzo Bonito a Kevin Siggy.

Třetí český sim racer v závodě a rovněž expilot F1 Esports Series Martin Štefanko se ve třídě GTE střídal s Jackem Keithleym, Sindre Setsaasem a Samim-Mattim Trogenem v BMW M8 GTE #55 stáje BMW Team GB. Společně obsadili šesté místo.

Další článek: Alfa Romeo chce v budoucnu dát znovu šanci juniorům Ferrari

12:49 | Podle odkaz byla Leclercova včerejší nehoda v Monaku s vozem Laudy způsobena selháním levé přední brzdy. Mají to dokazovat i fotografie pořízené krátce před nehodou.
11:17 | Williams nasadí do prvního tréninku Nycka de Vriese. Každý tým musí dát letos ve dvou trénincích šanci mladému jezdci.
9:45 | Podle zatím nepotvrzených spekulací dostane ve Španělsku vylepšení jen Stroll. Tým nestihl připravit díly pro oba vozy.
15. května | Pro Charlese Leclerca je jeho domácí Monako prostě prokleté. V závodech F1 se mu tam nedaří a právě v rámci prezentace Ferrari mezi závody historických vozů boural s vozem Laudy z roku 1974 v La Rascasse. odkaz

GP Španělska 2022

Pátek 20. května 2022
1. trénink 14.00–15.00
2. trénink 17.00–18.00
Sobota 21. května 2022
3. trénink 13.00–14.00
Kvalifikace 16.00–17.00
Neděle 22. května 2022
Závod 15.00