Michal Šmídl a tým Redline vyhráli virtuální Le Mans! Verstappen havaroval | Foto: Twitter Le Mans Virtual

Foto: Twitter Le Mans Virtual

Michal Šmídl a tým Redline vyhráli virtuální Le Mans! Verstappen havaroval

Velký úspěch pro český sim racing přinesla oficiální virtuální verze slavné čtyřiadvacetihodinovky v Le Mans! O vítězství týmu Redline se zasloužil i Čech Michal Šmídl.

Tým Redline vedl závod od prvních minut s vozem Oreca 07 Gibson #123, ve kterém se kromě pilota IndyCar Felixe Rosenqvista a dvou sim racerů střídal i úřadující mistr světa F1 Max Verstappen.

Nizozemský pilot se krátce po startu dostal do vedení a budoval svému vozu náskok, nakonec však prototyp #123 skončil právě po jeho chybě.

Po sedmi hodinách závodu projížděl vedoucí Verstappen šikanami Ford v závěrečné části okruhu La Sarthe a po agresivním přejetí přes obrubník ztratil kontrolu nad vozem. Tvrdý náraz do bariéry a široký rozsah poškození znamenal pro posádku Verstappen, Rosenqvist, Benecke, Kerkhof předčasný konec v závodě.

V dalším průběhu závodu se však dostal do čela sesterský prototyp #70. V něm se s profesionálními závodníky Felipem Drugovichem a Oliverem Rowlandem a sim racerem Jeffreym Rietveldem střídal i český jezdec virtuálních závodů Michal Šmídl.

Někdejší pilot oficiální F1 Esports Series a několikanásobný šampion české Virtual GP se poprvé objevil za volantem už během sobotního odpoledne. Po několika hodinách bojoval Michal Šmídl v přímém internetovém přenosu do celého světa o druhé místo.

Příjemné překvapení pak čekalo na české fanoušky v neděli ráno. Po skvělé noci kroužila Oreca 07 #70 stáje Redline na prvním místě s více než minutu a půl velkým náskokem před nejbližší konkurencí.

Michal Šmídl, Felipe Drugovich, Oliver Rowland a Jeffrey Rietveld nakonec zvítězili o více než minutu před vozem Oreca 07 #1 slavné švýcarské stáje Rebellion Racing (v esportu jako Rebellion GPX Esports).

Další tým známý z reálného Le Mans a závodů FIA WEC skončil třetí. Tom Dillmann, Bent Viscaal, Jesper Pedersen a Jernej Simončič hájili barvy stáje ByKolles (Floyd ByKolles-Burst).

Na desátém místě dojel druhý z vozů Rebellion Racing, ve kterém se střídal i další Čech Jiří Toman. Druhým sim racerem v posádce byl Maďar Marcell Csincsik, profesionálními závodníky byly hvězdy FIA WTCR a Evropské Le Mans Series Nestor Girolami a Jie I-fej.

Slovenské kvarteto týmu ARC Bratislava ve složení Maťo Homola, Dávid Nemček, Dennis Zeťák, Jakub Štofko závod nedokončilo.

Tým Redline se raduje z vítězství i ve třídě GTE, kde s vozem BMW M8 GTE #71 triumfovali Rudy van Buren, Lorenzo Colombo, Enzo Bonito a Kevin Siggy.

Třetí český sim racer v závodě a rovněž expilot F1 Esports Series Martin Štefanko se ve třídě GTE střídal s Jackem Keithleym, Sindre Setsaasem a Samim-Mattim Trogenem v BMW M8 GTE #55 stáje BMW Team GB. Společně obsadili šesté místo.

Doporučujeme

Články odjinud