Michael Schumacher po zranění hlavy bojuje o život

Sedminásobný mistr světa přišel k úrazu při lyžování ve francouzských Alpách. Jeho stav se postupně výrazně zhoršil, nyní je kritický.
Michael Schumacher po zranění hlavy bojuje o život

Michael Schumacher upadl do kómatu a musel podstoupit neodkladnou operaci mozku. V současnosti je stále držen v umělém spánku. K nehodě došlo ve francouzském zimním středisku Méribel. Z nemocnice v Moûtiers, kam byl přepraven helikoptérou, byl později přesunut do Grenoblu. Okolnosti nehody jsou šetřeny policií.

Schumacher s největší pravděpodobností nejel mimo označené sjezdovky, ale na neupravených 'terénních' sjezdovkách, tedy tzv. off-piste, kde je umožněno lyžovat na vlastní nebezpečí.

K nehodě se později vyjádřila i Schumacherova rodina prostřednictvím mluvčí Sabine Kehm. Ta potvrdila, že k nehodě vskutku došlo a že Schumacher je v péči lékařů. Rodina však rovněž dala najevo, že nehodlá o stavu legendárního závodníka průběžně oficiálně informovat. Bez oficiálního zdroje zpráv je tedy možné opírat se pouze o zdroje spřátelených nebo lokálních novinářů.

Do nemocnice již dorazila manželka Corinna s oběma dětmi. Na místě je také špičkový neurochirurg Gérard Saillant, který je Schumacherovým osobním přítelem. Dorazil rovněž Jean Todt.

Pavel Turek doporučuje sledovat webové stránky Bild.de, které by měly disponovat dobrými kontakty na zainteresované a znalé osoby. Vedení nemocnice odložilo plánovanou tiskovou konferenci na dobu, kdy bude situace stabilnější. Pouze vydalo krátké vyjádření potvrzující závažnost Schumacherova zdravotního stavu. Nejbližších několik hodin by mělo být zásadních.

Nemocnice v Grenoblu vydá další informace týkající se stavu Michaela Schumachera až v pondělí dopoledne. Pro případ nutnosti další operace v průběhu noci je lékařský tým připraven v pohotovosti. Světem se nyní lavinovitě šíří přání brzkého uzdravení, autory mnohých z nich jsou osobnosti z formule 1.

Další článek: Bývalý konstruktér Sauberu Rinland bude působit ve Světové sérii Auto GP