Michael: Chceme jen jasná pravidla kolem difuzorů, ne nutně jejich zákaz

Tým Williams měl vliv na krátkodobý zákaz foukaných difuzorů. Ten byl ale vzápětí zrušen. Diskutovat se o něm bude znovu v příštím měsíci.
Michael: Chceme jen jasná pravidla kolem difuzorů, ne nutně jejich zákaz

Postoj Williamsu vysvětloval současný technický ředitel týmu Sam Michael. Pokud by bylo na něm, foukané difuzory by raději zrušil, avšak pochopí též, pokud k tomu nedojde.

"Důvod, proč jsme kontaktovali Charlieho (Whitinga, technického delegáta FIA - pozn. redakce) byl ten, že jsme si nebyli jistí. Na obou stranách padají silné argumenty. Rozumné důvody předkládají i ti, kdo chtějí prosadit zákaz těchto difuzorů. Takový postoj zastává i Mezinárodní automobilová federace, ač se nakonec rozhodla pro odložení.

Charlieho názor je velmi jasný, foukané difuzory nepovažuje za legální. Chápu ale lidi, kteří říkají, že pravidla něco takového umožňují. Mám-li být sobecký, přál bych si, aby byl zákaz prosazen. Znamenalo by to, že bychom ušetřené peníze mohli využít v jiné oblasti. Pokud k tomu ale nedojde, smíříme se s tím. Budou-li ilegální, měly by se přestat používat, to platí i pro Williams. Když se řeší podobné věci, lidé často tvrdí, že jde o zákulisní manipulaci, ale to není tento případ," řekl Michael.

Největší problém má s vysokými náklady spojenými s vývojem dobře fungujícího difuzoru. Také se obává, že by to mohlo příliš ovlivnit vývoj vozů do budoucna. Ross Brawn z Mercedesu je oproti tomu zastáncem foukaných difuzorů.

Další článek: Radost u Lotusu, Kovalainen regulerně porazil vozy ze středu pole

13. září | Correa zůstává v umělém spánku
13. září | Během prvních dvou dní testů 18palcových pneumatik odjel Sergej Sirotkin v Renaultu 213 kol.
13. září | Tatiana Calderón se zúčastní jednoho dne testů W Series ve Španělsku. O sedačku bojovat nebude, jen se podělí o zkušenosti.
12. září | Alex Peroni byl propuštěn z nemocnice, kde byl hospitalizován po nehodě v Monze v F3

GP Singapuru 2019

Pátek 20. září 2019
1. trénink 10.30–12.00
2. trénink 14.30–16.00
Sobota 21. září 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. září 2019
Závod 14.10