Michael: Chceme jen jasná pravidla kolem difuzorů, ne nutně jejich zákaz

Tým Williams měl vliv na krátkodobý zákaz foukaných difuzorů. Ten byl ale vzápětí zrušen. Diskutovat se o něm bude znovu v příštím měsíci.
Michael: Chceme jen jasná pravidla kolem difuzorů, ne nutně jejich zákaz

Postoj Williamsu vysvětloval současný technický ředitel týmu Sam Michael. Pokud by bylo na něm, foukané difuzory by raději zrušil, avšak pochopí též, pokud k tomu nedojde.

"Důvod, proč jsme kontaktovali Charlieho (Whitinga, technického delegáta FIA - pozn. redakce) byl ten, že jsme si nebyli jistí. Na obou stranách padají silné argumenty. Rozumné důvody předkládají i ti, kdo chtějí prosadit zákaz těchto difuzorů. Takový postoj zastává i Mezinárodní automobilová federace, ač se nakonec rozhodla pro odložení.

Charlieho názor je velmi jasný, foukané difuzory nepovažuje za legální. Chápu ale lidi, kteří říkají, že pravidla něco takového umožňují. Mám-li být sobecký, přál bych si, aby byl zákaz prosazen. Znamenalo by to, že bychom ušetřené peníze mohli využít v jiné oblasti. Pokud k tomu ale nedojde, smíříme se s tím. Budou-li ilegální, měly by se přestat používat, to platí i pro Williams. Když se řeší podobné věci, lidé často tvrdí, že jde o zákulisní manipulaci, ale to není tento případ," řekl Michael.

Největší problém má s vysokými náklady spojenými s vývojem dobře fungujícího difuzoru. Také se obává, že by to mohlo příliš ovlivnit vývoj vozů do budoucna. Ross Brawn z Mercedesu je oproti tomu zastáncem foukaných difuzorů.

Další článek: Radost u Lotusu, Kovalainen regulerně porazil vozy ze středu pole

15:58 | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.
22. února | Niki Lauda by dnes oslavil 71. narozeniny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00