Miami je stále ve hře. Jednání probíhají, potvrdil Domenicali

Vedení formule 1 se stále nevzdalo myšlenky uspořádat závod mistrovství světa na Floridě. Nový výkonný šéf „královny motorsportu“ Stefano Domenicali potvrdil, že jednání mezi zástupci seriálu a představiteli města Miami neustále probíhají.
Foto: Pixabay
Miami je stále ve hře. Jednání probíhají, potvrdil Domenicali | Foto: Pixabay

Může se to zdát jako nekonečná sága. Formule 1 sní o městském závodu v Miami už několik let. Na podzim roku 2019 to vypadalo, že potvrzení nové velké ceny je už jen formalita. Nicméně různá ohniska místního odporu a následný nástup pandemie koronaviru grand prix na slunné Floridě opět odložily na neurčito.

Pod taktovkou Domenicaliho chce však formule 1 přidat druhý závod v USA, který by se mohl pořádat právě v Miami.

Miami ukázalo novou verzi okruhu. Tréninky budou pozdě odpoledne

Miami ukázalo novou verzi okruhu. Tréninky budou pozdě odpoledne

„Jednání probíhají, to je pravda. Naší strategií je zvýšit naši přítomnost ve Spojených státech větším počtem než jedné velké ceny,“ promluvil na téma GP Miami Stefano Domenicali pro magazín Racer.

„Austin v Texasu pro nás v posledních letech byl důležitou zastávkou v kalendáři a bude jí i v budoucnu. Jednáme s nimi o obnovení smlouvy. A Miami je pochopitelně místo, jehož směrem se díváme. Mohu říci pouze tolik, že z obou stran existuje velký zájem. Musíme vzájemně spolupracovat a uvidíme, jestli v dohledné době budeme moci závod potvrdit.“

Je možné, že Miami by se jako druhá lokalita závodů formule 1 v USA dělilo o pořadatelství ještě s jiným místem. Destinace by se střídaly po roce.

„V USA existují i jiné možnosti,“ přisvědčil Domenicali. „V Miami jsou jednání již v pokročilé fázi. V Americe jsou i jiné subjekty projevující zájem, u nich ale zatím nemohu tolik očekávat.“

Grand Prix Miami je velmi blízko. Závodit by se mělo v okolí Hard Rock Stadium

Grand Prix Miami je velmi blízko. Závodit by se mělo v okolí Hard Rock Stadium

„Myslím, že v příštích několika měsících se rozhodne o tom, co bude možné. Jestli se přistoupí k rotaci či stabilnímu zanesení dvou závodů do kalendáře. Je to pokračující práce, ale já mohu všechny ujistit, že v současnému době je v USA velký zájem o formuli 1.“

„Potřebujeme, aby v USA vycházely zprávy o formuli 1 každý den. Udělat pouze obrovskou kampaň týden před závodem v Austinu a pak být zticha, to je špatný přístup. Máme vypracovaný silný komunikační plán pro USA. Potřebujeme prostřednictvím správných kanálů kontinuálně komunikovat informace.“

Další článek: Žádná vlajka, hymna a ani zmínka o Rusku. Z Mazepina bude „neutrální“ jezdec

20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.
15. září | Dokument o Schumacherovi je už na Netflixu. Celkem ve 190 zemích a 30 jazycích a to včetně češtiny.